> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festiválek sv. Jan session

vloženo: 03.09.2017           komentářů: 0

Podzimní díl festiválku lidí volajících a naslouchajících.
Vstupné dobrovolné!

Na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku v sobotu 16.9.2017 od 17:00

17:00 divadlo TUČŇÁCI NA ARŠE
one-man-show o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá

18:00 ELLEN MAKUMBIROFA
básně i písně v podání vícemistrině ČR ve slam poetry

19:00 HROZEN
hostitelská banda a jejich tóny lahodné i svíravé

20:00 divadlo JAN A JANA
mohli se setkat; on byl Čech, ona Francouzka; on vládl slovem, ona mečem; on byl upálen 1415, ona 1431;

21:00 JARDA SVOBODA
+ HOLY FANDA & THE REVERENDS
kapelník TRABANDU tentokrát s harmoniem a partou multiinstrumentalistů

V bazilice Navštívení Panna Marie ve Frýdku v neděli 17.9. od 14:30

14:30 HROZEN + OBOROH
dvojkoncert koncert hostitelů s legendou
jako pozvání do otevřených chrámů

Vstup volný!

Podzimní díl festiválku sv. Jan session, který pravidelně dvakrát ročně naplní farní zahradu u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku, bude tentokrát nejen o hudbě.

Festiválek zahájí v sobotu 16. září v 17 hodin divadelní představení Tučňáci na arše, které je vhodné pro malé i velké diváky, nejlépe pak pro celé rodiny. Vtipné a svižné one-man show o dvou tučňácích, arše a o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá, přijede z Roudnice nad Labem zahrát Jan Horák.

Novinkou na festiválku bude slam poetry v podání talentované české básnířky s africkými kořeny Ellen Makumbirofa. Rozhodně nejde o poklidně recitovanou poezii, ale naopak o výbušné, vtipné a strhující vystoupení, v jehož průběhu možná zjistíte, že nejde jenom o zábavu ale také o sdělení. Ellen nejen recituje, ale také zpívá a tančí, tak jak je jí to vlastní.

Na festiválku nemůže chybět vystoupení domácí hostitelské kapely Hrozen, v jejímž repertoáru nebezpečně přibývají i písničky reflektující současné společenské dění.

Další divadelní představení přivezou mladí herci hereckého studia OLDstars z Prahy. Zahrají pod vedením Jana Horáka jeho autorskou hru inspirovanou životy dvou téměř současníků – Jana Husa a Jany z Arku. On byl Čech a ona Francouzka, on vládl slovem a ona mečem, on byl upálen 1415 a ona 1431. Jak by mohlo vypadat jejich setkání?

Hudební závěr sobotního programu bude mít na starosti Jarda Svoboda, kterého mnoho lidí zná jako kapelníka a autora repertoáru kapely Traband. Tentokrát však přijede s harmoniem a s partou multiinstrumentalistů, se kterými spolupracoval na vydání svého zatím posledního sólového alba. Písně hluboké i odlehčené s doprovodem harmonia, autoharfy, bicích, kytary a jiných nástrojů se dotýkají mnohých svou upřímností a schopností poeticky vystihnout to co prožíváme.

V neděli 17. září od 14:30 v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku udělá tečku za letošním programem koncert legendární skupiny Oboroh, jejíž repertoár se neustále rozrůstá o nové písně. Přitom zcela jistě uslyšíme i některé zhudebněné žalmy, díky nimž se Oboroh stal známým v mnoha koutech naší země. Před Oborohem krátce zahraje hostitelský Hrozen.

Na celý festiválek je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se sobotní koncerty a divadla odehrají v kostele sv. Jana Křtitele.

Pořádá Spolek Filip Neri za podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Frýdek-Místek a Ministerstva kultury. Festiválek je součástí projektu „Svatojánské kulturní léto“.

autor: www.skupinahrozen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.