> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festiválek sv. Jan session

vloženo: 03.09.2017           komentářů: 0

Podzimní díl festiválku lidí volajících a naslouchajících.
Vstupné dobrovolné!

Na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku v sobotu 16.9.2017 od 17:00

17:00 divadlo TUČŇÁCI NA ARŠE
one-man-show o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá

18:00 ELLEN MAKUMBIROFA
básně i písně v podání vícemistrině ČR ve slam poetry

19:00 HROZEN
hostitelská banda a jejich tóny lahodné i svíravé

20:00 divadlo JAN A JANA
mohli se setkat; on byl Čech, ona Francouzka; on vládl slovem, ona mečem; on byl upálen 1415, ona 1431;

21:00 JARDA SVOBODA
+ HOLY FANDA & THE REVERENDS
kapelník TRABANDU tentokrát s harmoniem a partou multiinstrumentalistů

V bazilice Navštívení Panna Marie ve Frýdku v neděli 17.9. od 14:30

14:30 HROZEN + OBOROH
dvojkoncert koncert hostitelů s legendou
jako pozvání do otevřených chrámů

Vstup volný!

Podzimní díl festiválku sv. Jan session, který pravidelně dvakrát ročně naplní farní zahradu u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku, bude tentokrát nejen o hudbě.

Festiválek zahájí v sobotu 16. září v 17 hodin divadelní představení Tučňáci na arše, které je vhodné pro malé i velké diváky, nejlépe pak pro celé rodiny. Vtipné a svižné one-man show o dvou tučňácích, arše a o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá, přijede z Roudnice nad Labem zahrát Jan Horák.

Novinkou na festiválku bude slam poetry v podání talentované české básnířky s africkými kořeny Ellen Makumbirofa. Rozhodně nejde o poklidně recitovanou poezii, ale naopak o výbušné, vtipné a strhující vystoupení, v jehož průběhu možná zjistíte, že nejde jenom o zábavu ale také o sdělení. Ellen nejen recituje, ale také zpívá a tančí, tak jak je jí to vlastní.

Na festiválku nemůže chybět vystoupení domácí hostitelské kapely Hrozen, v jejímž repertoáru nebezpečně přibývají i písničky reflektující současné společenské dění.

Další divadelní představení přivezou mladí herci hereckého studia OLDstars z Prahy. Zahrají pod vedením Jana Horáka jeho autorskou hru inspirovanou životy dvou téměř současníků – Jana Husa a Jany z Arku. On byl Čech a ona Francouzka, on vládl slovem a ona mečem, on byl upálen 1415 a ona 1431. Jak by mohlo vypadat jejich setkání?

Hudební závěr sobotního programu bude mít na starosti Jarda Svoboda, kterého mnoho lidí zná jako kapelníka a autora repertoáru kapely Traband. Tentokrát však přijede s harmoniem a s partou multiinstrumentalistů, se kterými spolupracoval na vydání svého zatím posledního sólového alba. Písně hluboké i odlehčené s doprovodem harmonia, autoharfy, bicích, kytary a jiných nástrojů se dotýkají mnohých svou upřímností a schopností poeticky vystihnout to co prožíváme.

V neděli 17. září od 14:30 v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku udělá tečku za letošním programem koncert legendární skupiny Oboroh, jejíž repertoár se neustále rozrůstá o nové písně. Přitom zcela jistě uslyšíme i některé zhudebněné žalmy, díky nimž se Oboroh stal známým v mnoha koutech naší země. Před Oborohem krátce zahraje hostitelský Hrozen.

Na celý festiválek je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se sobotní koncerty a divadla odehrají v kostele sv. Jana Křtitele.

Pořádá Spolek Filip Neri za podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Frýdek-Místek a Ministerstva kultury. Festiválek je součástí projektu „Svatojánské kulturní léto“.

autor: www.skupinahrozen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.

08.11.2017

„Vlnovkou“ způsobil škodu
„Vlnovkou“ způsobil škodu čtyřicet tisíc korun Dosud neznámý pachatel poškrábal v době od 7. listopadu do 8. listopadu v obci Třinec na ulici Palackého zde zaparkované vozidlo Škoda Yeti. Na předních a zadních levých dveřích vytvořil škrábanec „dvojitou vlnovku“ v délce téměř jednoho metru, na zadním levém blatníku pak vytvořil dvojitou vlnovku v délce 70 cm.

08.11.2017

Boural pod vlivem
Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek sdělili v těchto dnech podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému řidiči, který dne 8. listopadu krátce po půlnoci havaroval mimo obec Palkovice se svým vozidel VW Golf do stromu. Podezřelý muž při jízdě od obce Frýdek-Místek na obec Palkovice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v důsledku čehož při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do stromu. Následně došlo k poškození vozidla a jeho požáru. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala při prvním měření 1,93 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 1,83 promile.

05.11.2017

Ze stolu u volně přístupné zahrady
Ze stolu u volně přístupné zahrady odcizil odloženou peněženku O svou peněženku přišel šestadvacetiletý majitel, který si ji zanechal volně položenu na stole neoplocené zahrady v obci Morávka. Tuto i s celým jejím obsahem odcizil dosud neznámý pachatel v průběhu dopoledne dne 5. listopadu 2017. V peněžence se mimo finanční hotovost nacházely také osobní doklady jako je řidičský a občanský průkaz, platební karta a v neposlední řadě také mobilní telefon. Vlivem této krádeže byla majiteli způsobena skoro šesti tisícová škoda.

04.11.2017

A ještě jedna peněženka
Dne 4. listopadu 2017 v době od 12:00 hodin do 13:30 hodin byla z neuzamčené chatky zahrádkářské kolonie ve Frýdku-Místku odcizena nejen peněženka, ale také dámská kabelka. Tuto odcizil v nestřeženém okamžiku dosud neznámý pachatel, který do chatky vnikl a z vnitřních prostor odcizil dámskou kabelku i s peněženkou. Mezi odcizenými věcmi byly taktéž osobní doklady, finanční hotovost, platební karta a mobilní telefon. Škoda byla v tomto případě poškozenou dvaasedmdesátiletou majitelkou vyčíslena na částku skoro pět tisíc korun.