> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festiválek sv. Jan session

vloženo: 03.09.2017           komentářů: 0

Podzimní díl festiválku lidí volajících a naslouchajících.
Vstupné dobrovolné!

Na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku v sobotu 16.9.2017 od 17:00

17:00 divadlo TUČŇÁCI NA ARŠE
one-man-show o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá

18:00 ELLEN MAKUMBIROFA
básně i písně v podání vícemistrině ČR ve slam poetry

19:00 HROZEN
hostitelská banda a jejich tóny lahodné i svíravé

20:00 divadlo JAN A JANA
mohli se setkat; on byl Čech, ona Francouzka; on vládl slovem, ona mečem; on byl upálen 1415, ona 1431;

21:00 JARDA SVOBODA
+ HOLY FANDA & THE REVERENDS
kapelník TRABANDU tentokrát s harmoniem a partou multiinstrumentalistů

V bazilice Navštívení Panna Marie ve Frýdku v neděli 17.9. od 14:30

14:30 HROZEN + OBOROH
dvojkoncert koncert hostitelů s legendou
jako pozvání do otevřených chrámů

Vstup volný!

Podzimní díl festiválku sv. Jan session, který pravidelně dvakrát ročně naplní farní zahradu u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku, bude tentokrát nejen o hudbě.

Festiválek zahájí v sobotu 16. září v 17 hodin divadelní představení Tučňáci na arše, které je vhodné pro malé i velké diváky, nejlépe pak pro celé rodiny. Vtipné a svižné one-man show o dvou tučňácích, arše a o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá, přijede z Roudnice nad Labem zahrát Jan Horák.

Novinkou na festiválku bude slam poetry v podání talentované české básnířky s africkými kořeny Ellen Makumbirofa. Rozhodně nejde o poklidně recitovanou poezii, ale naopak o výbušné, vtipné a strhující vystoupení, v jehož průběhu možná zjistíte, že nejde jenom o zábavu ale také o sdělení. Ellen nejen recituje, ale také zpívá a tančí, tak jak je jí to vlastní.

Na festiválku nemůže chybět vystoupení domácí hostitelské kapely Hrozen, v jejímž repertoáru nebezpečně přibývají i písničky reflektující současné společenské dění.

Další divadelní představení přivezou mladí herci hereckého studia OLDstars z Prahy. Zahrají pod vedením Jana Horáka jeho autorskou hru inspirovanou životy dvou téměř současníků – Jana Husa a Jany z Arku. On byl Čech a ona Francouzka, on vládl slovem a ona mečem, on byl upálen 1415 a ona 1431. Jak by mohlo vypadat jejich setkání?

Hudební závěr sobotního programu bude mít na starosti Jarda Svoboda, kterého mnoho lidí zná jako kapelníka a autora repertoáru kapely Traband. Tentokrát však přijede s harmoniem a s partou multiinstrumentalistů, se kterými spolupracoval na vydání svého zatím posledního sólového alba. Písně hluboké i odlehčené s doprovodem harmonia, autoharfy, bicích, kytary a jiných nástrojů se dotýkají mnohých svou upřímností a schopností poeticky vystihnout to co prožíváme.

V neděli 17. září od 14:30 v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku udělá tečku za letošním programem koncert legendární skupiny Oboroh, jejíž repertoár se neustále rozrůstá o nové písně. Přitom zcela jistě uslyšíme i některé zhudebněné žalmy, díky nimž se Oboroh stal známým v mnoha koutech naší země. Před Oborohem krátce zahraje hostitelský Hrozen.

Na celý festiválek je vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se sobotní koncerty a divadla odehrají v kostele sv. Jana Křtitele.

Pořádá Spolek Filip Neri za podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Frýdek-Místek a Ministerstva kultury. Festiválek je součástí projektu „Svatojánské kulturní léto“.

autor: www.skupinahrozen.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

19.09.2017

Vloupal se do stánku s květinami
Dosud neznámý pachatel se z pondělí na úterý vloupal ve Frýdku-Místku do květinového stánku, ze kterého odcizil patnáct kusů svíček na baterky a drobnou finanční hotovost. Dovnitř se dostal pravděpodobně skrze otvor v obložení, který si vytvořil dosud nezjištěným předmětem.

18.09.2017

Odcizil fenku i se štěňaty
Policisté z obvodního oddělení Palkovice se od úterka zabývají případem krádeže psů, ke které mělo dojít z pondělí na úterý v obci Palkovice. Zloděj majiteli odcizil ze chléva u rodinného domu fenku Německého trpasličího špice se dvěma štěňaty. Jejich hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun.

18.09.2017

Sjel na pastvinu a začal utíkat
Podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání bylo včerejšího dne sděleno padesátiletému muži z Jablunkovska. Ten měl v pondělí 18. září 2017 řídit vozidlo Mitsubishi v obci Návsí, kde si ho povšimla policejní hlídka jedoucí v protisměru. Zaujal je tím, že nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté se tak za tímto řidičem vydali a po krátké chvíli se jej pokusili předepsaným způsobem zastavit, a to za pomoci nápisu STOP. Řidič však na zákonné výzvy nereagoval a pokračoval v jízdě dále až k pastvině, kde vozidlo zastavil a dal se na útěk. Po zadržení muže bylo zjištěno, že vozidlo řídil, ač věděl, že mu byl Městským úřadem Jablunkov uložen zákaz řízení pro všechny skupiny v délce trvání čtrnácti měsíců. Odborným měřením bylo navíc zjištěno, že je muž ovlivněn alkoholem. Dechová zkouška prokázala při prvním měření 0,80 promile alkoholu v dechu, při dalším měření se hodnota mírně snížila.

14.09.2017

Podnapilý řidič ujížděl policejní hlídce
Řidič nákladního motorového vozidla značky Opel nedbal zákonných výzev policejní hlídky k zastavení vozidla a před zakročujícími policisty začal ujíždět. K pronásledování řidiče nákladního motorového vozidla došlo dne 14. září 2017 v nočních hodinách v obci Raškovice. Policisté jedenačtyřicetiletého řidiče začali pronásledovat v době, co na jejich výzvy k zastavení vozidla nereagoval a začal ujíždět směrem na obec Vyšní Lhoty. Ujíždějící řidič byl však hlídkou dostihnut a zastaven za pomocí policejního zátarasu v obci Skalice.

13.09.2017

Odcizila peněženku
V jedné z prodejen potravin ve Frýdku-Místku byla v odpoledních hodinách dne 13. září 2017 odcizena třiašedesátileté ženě dámská peněženka. O svou peněženku přišla v době, co si ji zákaznice prodejny měla odložit v oddělení ovoce a zeleniny. Žena tak přišla nejen o svou platební kartu, ale také o osobní doklady, finanční hotovost a stravenky za skoro tisíc korun.