> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Technické služby v srpnu testovaly

vloženo: 07.09.2017           komentářů: 0


Občané jsou se službami technických služeb spokojeni
Technické služby v srpnu testovaly spokojenost občanů se službami, které poskytují statutárnímu městu Frýdek-Místek. Dvě proškolené studentky se pohybovaly v různých částech města a získaly odpovědi na otázky od 460 respondentů.


„I v letošním roce jsme si stanovili za cíl dosáhnout 75% spokojenosti, což se nám až na tři oblasti služeb podařilo splnit a v mnoha případech i výrazně překročit. Frýdecko-místečtí občané nejpozitivněji vnímají zvýšení čistoty města, což je výsledkem výrazného navýšení frekvence četnosti a efektivnosti čištění komunikací pomocí dvou samosběrných vozů. Oba tyto zametače jsou konstruovány k účinnému sběru mikročástic prachu o velikosti deset mikrometrů, což zabrání jejich zpětným imisím do ovzduší. Za tímto výsledkem je ale také pravidelné blokové čištění komunikací, denní rajónové čištění a ruční sběr odpadků na veřejných prostranstvích a sídlištích. Kromě zvýšení čistoty města občané velmi kladně hodnotili květinové záhony. Vedení města letos navýšilo finanční prostředky na údržbu veřejné zeleně, v jejímž rámci byla výměra záhonů s předpěstovanými letničkami téměř zdvojnásobena,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a.s.

„Testování spokojenosti se službami technických služeb není novinka, koná se pravidelně od roku 2004. Cílem je získat od občanů zpětnou vazbu na poskytované služby, od úklidu komunikací v létě i v zimě, přes úpravu zeleně, údržbu městského mobiliáře, až po čistotu veřejných toalet. Občané nám tak sdělují, s čím jsou spokojeni a kde naopak vidí rezervy. Opodstatněné připomínky se stávají náměty ke zlepšení poskytovaných služeb v dalším období,“ řekl primátor Michal Pobucký.

K nejlépe hodnoceným službám patří údržba veřejného osvětlení, která dosahuje opakovaně více než 90% spokojenost. Nad 90 % spokojených je i s úklidem města. Již třetím rokem roste spokojenost s vánoční výzdobou, letos je na 88 %. I zde je pravděpodobně v podvědomí občanů patrné, že vedení města do této oblasti v posledních letech investovalo finanční prostředky. Jelikož se v letošním roce připravuje další obnova stávající vánoční výzdoby, ale také její rozšíření do dalších ulic, dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Také údržba zeleně ve frýdecké i místecké části města zaznamenala zhruba čtyřprocentní nárůst spokojenosti v porovnání s rokem 2016. „Pevně věříme, že je to důsledek změn, ke kterým jsme společně s vedením města a odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu letos přistoupili. Jedná se především o navýšení četnosti kosení parkových ploch,“ uvedl Jaromír Kohut.

Tradičně nejvíce nespokojeni byli občané s úrovní parkování ve městě, což je trn v patě většiny měst. Nejvíce pociťují nedostatek parkovacích míst na ulicích Bezručova, Janáčkova, Slezská, Lískovecká a Nad Rybníkem. Parkování kladně hodnotila polovina respondentů (51 %). Podobné je to dlouhodobě i s městským mobiliářem (spokojených je 63 %). Kritizován byl především technický stav autobusové zastávky Lískovecká a nedostatek laviček na této ulici. Kriticky se dotazovaní vyjadřovali i ke stavu dětského hřiště na ulici Puškinova, a to ve spojitosti s upraveným hříbkem, který se již z bezpečnostních důvodů netočí. Město ale hledá dodavatele, který by vyrobil podobný herní prvek.

Z uvedených výsledků je patrné, že hodnocení nezaznamenalo v letošním roce žádné velké negativní výkyvy ve vývoji spokojenosti. Společnost TS a.s. poskytuje služby na stabilní úrovni v souladu se svou misí: Naše služby pro Vaši pohodu. Srovnání vývoje testování od roku 2004 viz příloha.


autor: MM F-M, Jana Matějíková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

19.09.2017

Vloupal se do stánku s květinami
Dosud neznámý pachatel se z pondělí na úterý vloupal ve Frýdku-Místku do květinového stánku, ze kterého odcizil patnáct kusů svíček na baterky a drobnou finanční hotovost. Dovnitř se dostal pravděpodobně skrze otvor v obložení, který si vytvořil dosud nezjištěným předmětem.

18.09.2017

Odcizil fenku i se štěňaty
Policisté z obvodního oddělení Palkovice se od úterka zabývají případem krádeže psů, ke které mělo dojít z pondělí na úterý v obci Palkovice. Zloděj majiteli odcizil ze chléva u rodinného domu fenku Německého trpasličího špice se dvěma štěňaty. Jejich hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun.

18.09.2017

Sjel na pastvinu a začal utíkat
Podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání bylo včerejšího dne sděleno padesátiletému muži z Jablunkovska. Ten měl v pondělí 18. září 2017 řídit vozidlo Mitsubishi v obci Návsí, kde si ho povšimla policejní hlídka jedoucí v protisměru. Zaujal je tím, že nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté se tak za tímto řidičem vydali a po krátké chvíli se jej pokusili předepsaným způsobem zastavit, a to za pomoci nápisu STOP. Řidič však na zákonné výzvy nereagoval a pokračoval v jízdě dále až k pastvině, kde vozidlo zastavil a dal se na útěk. Po zadržení muže bylo zjištěno, že vozidlo řídil, ač věděl, že mu byl Městským úřadem Jablunkov uložen zákaz řízení pro všechny skupiny v délce trvání čtrnácti měsíců. Odborným měřením bylo navíc zjištěno, že je muž ovlivněn alkoholem. Dechová zkouška prokázala při prvním měření 0,80 promile alkoholu v dechu, při dalším měření se hodnota mírně snížila.

14.09.2017

Podnapilý řidič ujížděl policejní hlídce
Řidič nákladního motorového vozidla značky Opel nedbal zákonných výzev policejní hlídky k zastavení vozidla a před zakročujícími policisty začal ujíždět. K pronásledování řidiče nákladního motorového vozidla došlo dne 14. září 2017 v nočních hodinách v obci Raškovice. Policisté jedenačtyřicetiletého řidiče začali pronásledovat v době, co na jejich výzvy k zastavení vozidla nereagoval a začal ujíždět směrem na obec Vyšní Lhoty. Ujíždějící řidič byl však hlídkou dostihnut a zastaven za pomocí policejního zátarasu v obci Skalice.

13.09.2017

Odcizila peněženku
V jedné z prodejen potravin ve Frýdku-Místku byla v odpoledních hodinách dne 13. září 2017 odcizena třiašedesátileté ženě dámská peněženka. O svou peněženku přišla v době, co si ji zákaznice prodejny měla odložit v oddělení ovoce a zeleniny. Žena tak přišla nejen o svou platební kartu, ale také o osobní doklady, finanční hotovost a stravenky za skoro tisíc korun.