> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Technické služby v srpnu testovaly

vloženo: 07.09.2017           komentářů: 0


Občané jsou se službami technických služeb spokojeni
Technické služby v srpnu testovaly spokojenost občanů se službami, které poskytují statutárnímu městu Frýdek-Místek. Dvě proškolené studentky se pohybovaly v různých částech města a získaly odpovědi na otázky od 460 respondentů.


„I v letošním roce jsme si stanovili za cíl dosáhnout 75% spokojenosti, což se nám až na tři oblasti služeb podařilo splnit a v mnoha případech i výrazně překročit. Frýdecko-místečtí občané nejpozitivněji vnímají zvýšení čistoty města, což je výsledkem výrazného navýšení frekvence četnosti a efektivnosti čištění komunikací pomocí dvou samosběrných vozů. Oba tyto zametače jsou konstruovány k účinnému sběru mikročástic prachu o velikosti deset mikrometrů, což zabrání jejich zpětným imisím do ovzduší. Za tímto výsledkem je ale také pravidelné blokové čištění komunikací, denní rajónové čištění a ruční sběr odpadků na veřejných prostranstvích a sídlištích. Kromě zvýšení čistoty města občané velmi kladně hodnotili květinové záhony. Vedení města letos navýšilo finanční prostředky na údržbu veřejné zeleně, v jejímž rámci byla výměra záhonů s předpěstovanými letničkami téměř zdvojnásobena,“ uvedl Jaromír Kohut, předseda představenstva TS a.s.

„Testování spokojenosti se službami technických služeb není novinka, koná se pravidelně od roku 2004. Cílem je získat od občanů zpětnou vazbu na poskytované služby, od úklidu komunikací v létě i v zimě, přes úpravu zeleně, údržbu městského mobiliáře, až po čistotu veřejných toalet. Občané nám tak sdělují, s čím jsou spokojeni a kde naopak vidí rezervy. Opodstatněné připomínky se stávají náměty ke zlepšení poskytovaných služeb v dalším období,“ řekl primátor Michal Pobucký.

K nejlépe hodnoceným službám patří údržba veřejného osvětlení, která dosahuje opakovaně více než 90% spokojenost. Nad 90 % spokojených je i s úklidem města. Již třetím rokem roste spokojenost s vánoční výzdobou, letos je na 88 %. I zde je pravděpodobně v podvědomí občanů patrné, že vedení města do této oblasti v posledních letech investovalo finanční prostředky. Jelikož se v letošním roce připravuje další obnova stávající vánoční výzdoby, ale také její rozšíření do dalších ulic, dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Také údržba zeleně ve frýdecké i místecké části města zaznamenala zhruba čtyřprocentní nárůst spokojenosti v porovnání s rokem 2016. „Pevně věříme, že je to důsledek změn, ke kterým jsme společně s vedením města a odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu letos přistoupili. Jedná se především o navýšení četnosti kosení parkových ploch,“ uvedl Jaromír Kohut.

Tradičně nejvíce nespokojeni byli občané s úrovní parkování ve městě, což je trn v patě většiny měst. Nejvíce pociťují nedostatek parkovacích míst na ulicích Bezručova, Janáčkova, Slezská, Lískovecká a Nad Rybníkem. Parkování kladně hodnotila polovina respondentů (51 %). Podobné je to dlouhodobě i s městským mobiliářem (spokojených je 63 %). Kritizován byl především technický stav autobusové zastávky Lískovecká a nedostatek laviček na této ulici. Kriticky se dotazovaní vyjadřovali i ke stavu dětského hřiště na ulici Puškinova, a to ve spojitosti s upraveným hříbkem, který se již z bezpečnostních důvodů netočí. Město ale hledá dodavatele, který by vyrobil podobný herní prvek.

Z uvedených výsledků je patrné, že hodnocení nezaznamenalo v letošním roce žádné velké negativní výkyvy ve vývoji spokojenosti. Společnost TS a.s. poskytuje služby na stabilní úrovni v souladu se svou misí: Naše služby pro Vaši pohodu. Srovnání vývoje testování od roku 2004 viz příloha.


autor: MM F-M, Jana Matějíková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.