> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Neulehčujte zlodějům práci

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Neulehčujte zlodějům práci, zabezpečte co nejlépe svůj majetek

Jelikož rekreační chaty jsou stále častým objektem napadení nevítanými hosty, nesmíme zapomínat na jejich správné zabezpečení. Pozadu také nezůstávají různé případy krádeží zahradního nábytku, nářadí či jiných cenných věcí ponechaných v blízkosti chat. V tomto případě bychom neměli spoléhat na fakt, že své věci máme umístěny byť na soukromém a oploceném pozemku, překonání oplocení není totiž pro zloděje žádnou překážkou.
Aby se pro nás příjezd za odpočinkem nestal nepříjemným zážitkem, připomeňme si pár důležitých doporučení:
Při odjezdu se přesvědčte o tom, že veškeré nářadí, elektroniku či jiné cenné věci máte uschovány, byť jen zapomenutá maličkost může přilákat zloděje.
Nezapomeňte si řádně zabezpečit vstupní branku, okna i dveře objektu. Využijte veškerých zabezpečení, jako jsou například zámky, petlice, okenice a jiné, kterými je rekreační objekt vybaven.
Pokud máte možnost zatáhnout rolety, závěsy či žaluzie, udělejte to.
V objektu pokud možno nenechávejte žádné cenné věci.
Nesvěřujte se cizím osobám s tím, jak často a kdy chatu navštěvujete.
Velkou pomocí jsou také dobré sousedské vztahy a vzájemná kontrola majetku.
Výměna telefonních kontaktů mezi sousedy přispěje k včasné informovanosti o jakýchkoli změnách na Vašem pozemku.


autor: nprap. Karolína Bělunková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.

08.11.2017

„Vlnovkou“ způsobil škodu
„Vlnovkou“ způsobil škodu čtyřicet tisíc korun Dosud neznámý pachatel poškrábal v době od 7. listopadu do 8. listopadu v obci Třinec na ulici Palackého zde zaparkované vozidlo Škoda Yeti. Na předních a zadních levých dveřích vytvořil škrábanec „dvojitou vlnovku“ v délce téměř jednoho metru, na zadním levém blatníku pak vytvořil dvojitou vlnovku v délce 70 cm.

08.11.2017

Boural pod vlivem
Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek sdělili v těchto dnech podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému řidiči, který dne 8. listopadu krátce po půlnoci havaroval mimo obec Palkovice se svým vozidel VW Golf do stromu. Podezřelý muž při jízdě od obce Frýdek-Místek na obec Palkovice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v důsledku čehož při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do stromu. Následně došlo k poškození vozidla a jeho požáru. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala při prvním měření 1,93 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 1,83 promile.

05.11.2017

Ze stolu u volně přístupné zahrady
Ze stolu u volně přístupné zahrady odcizil odloženou peněženku O svou peněženku přišel šestadvacetiletý majitel, který si ji zanechal volně položenu na stole neoplocené zahrady v obci Morávka. Tuto i s celým jejím obsahem odcizil dosud neznámý pachatel v průběhu dopoledne dne 5. listopadu 2017. V peněžence se mimo finanční hotovost nacházely také osobní doklady jako je řidičský a občanský průkaz, platební karta a v neposlední řadě také mobilní telefon. Vlivem této krádeže byla majiteli způsobena skoro šesti tisícová škoda.

04.11.2017

A ještě jedna peněženka
Dne 4. listopadu 2017 v době od 12:00 hodin do 13:30 hodin byla z neuzamčené chatky zahrádkářské kolonie ve Frýdku-Místku odcizena nejen peněženka, ale také dámská kabelka. Tuto odcizil v nestřeženém okamžiku dosud neznámý pachatel, který do chatky vnikl a z vnitřních prostor odcizil dámskou kabelku i s peněženkou. Mezi odcizenými věcmi byly taktéž osobní doklady, finanční hotovost, platební karta a mobilní telefon. Škoda byla v tomto případě poškozenou dvaasedmdesátiletou majitelkou vyčíslena na částku skoro pět tisíc korun.