> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Neulehčujte zlodějům práci

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Neulehčujte zlodějům práci, zabezpečte co nejlépe svůj majetek

Jelikož rekreační chaty jsou stále častým objektem napadení nevítanými hosty, nesmíme zapomínat na jejich správné zabezpečení. Pozadu také nezůstávají různé případy krádeží zahradního nábytku, nářadí či jiných cenných věcí ponechaných v blízkosti chat. V tomto případě bychom neměli spoléhat na fakt, že své věci máme umístěny byť na soukromém a oploceném pozemku, překonání oplocení není totiž pro zloděje žádnou překážkou.
Aby se pro nás příjezd za odpočinkem nestal nepříjemným zážitkem, připomeňme si pár důležitých doporučení:
Při odjezdu se přesvědčte o tom, že veškeré nářadí, elektroniku či jiné cenné věci máte uschovány, byť jen zapomenutá maličkost může přilákat zloděje.
Nezapomeňte si řádně zabezpečit vstupní branku, okna i dveře objektu. Využijte veškerých zabezpečení, jako jsou například zámky, petlice, okenice a jiné, kterými je rekreační objekt vybaven.
Pokud máte možnost zatáhnout rolety, závěsy či žaluzie, udělejte to.
V objektu pokud možno nenechávejte žádné cenné věci.
Nesvěřujte se cizím osobám s tím, jak často a kdy chatu navštěvujete.
Velkou pomocí jsou také dobré sousedské vztahy a vzájemná kontrola majetku.
Výměna telefonních kontaktů mezi sousedy přispěje k včasné informovanosti o jakýchkoli změnách na Vašem pozemku.


autor: nprap. Karolína Bělunková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

19.09.2017

Vloupal se do stánku s květinami
Dosud neznámý pachatel se z pondělí na úterý vloupal ve Frýdku-Místku do květinového stánku, ze kterého odcizil patnáct kusů svíček na baterky a drobnou finanční hotovost. Dovnitř se dostal pravděpodobně skrze otvor v obložení, který si vytvořil dosud nezjištěným předmětem.

18.09.2017

Odcizil fenku i se štěňaty
Policisté z obvodního oddělení Palkovice se od úterka zabývají případem krádeže psů, ke které mělo dojít z pondělí na úterý v obci Palkovice. Zloděj majiteli odcizil ze chléva u rodinného domu fenku Německého trpasličího špice se dvěma štěňaty. Jejich hodnota byla vyčíslena na patnáct tisíc korun.

18.09.2017

Sjel na pastvinu a začal utíkat
Podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání bylo včerejšího dne sděleno padesátiletému muži z Jablunkovska. Ten měl v pondělí 18. září 2017 řídit vozidlo Mitsubishi v obci Návsí, kde si ho povšimla policejní hlídka jedoucí v protisměru. Zaujal je tím, že nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. Policisté se tak za tímto řidičem vydali a po krátké chvíli se jej pokusili předepsaným způsobem zastavit, a to za pomoci nápisu STOP. Řidič však na zákonné výzvy nereagoval a pokračoval v jízdě dále až k pastvině, kde vozidlo zastavil a dal se na útěk. Po zadržení muže bylo zjištěno, že vozidlo řídil, ač věděl, že mu byl Městským úřadem Jablunkov uložen zákaz řízení pro všechny skupiny v délce trvání čtrnácti měsíců. Odborným měřením bylo navíc zjištěno, že je muž ovlivněn alkoholem. Dechová zkouška prokázala při prvním měření 0,80 promile alkoholu v dechu, při dalším měření se hodnota mírně snížila.

14.09.2017

Podnapilý řidič ujížděl policejní hlídce
Řidič nákladního motorového vozidla značky Opel nedbal zákonných výzev policejní hlídky k zastavení vozidla a před zakročujícími policisty začal ujíždět. K pronásledování řidiče nákladního motorového vozidla došlo dne 14. září 2017 v nočních hodinách v obci Raškovice. Policisté jedenačtyřicetiletého řidiče začali pronásledovat v době, co na jejich výzvy k zastavení vozidla nereagoval a začal ujíždět směrem na obec Vyšní Lhoty. Ujíždějící řidič byl však hlídkou dostihnut a zastaven za pomocí policejního zátarasu v obci Skalice.

13.09.2017

Odcizila peněženku
V jedné z prodejen potravin ve Frýdku-Místku byla v odpoledních hodinách dne 13. září 2017 odcizena třiašedesátileté ženě dámská peněženka. O svou peněženku přišla v době, co si ji zákaznice prodejny měla odložit v oddělení ovoce a zeleniny. Žena tak přišla nejen o svou platební kartu, ale také o osobní doklady, finanční hotovost a stravenky za skoro tisíc korun.