> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Neulehčujte zlodějům práci

vloženo: 08.09.2017           komentářů: 0

Neulehčujte zlodějům práci, zabezpečte co nejlépe svůj majetek

Jelikož rekreační chaty jsou stále častým objektem napadení nevítanými hosty, nesmíme zapomínat na jejich správné zabezpečení. Pozadu také nezůstávají různé případy krádeží zahradního nábytku, nářadí či jiných cenných věcí ponechaných v blízkosti chat. V tomto případě bychom neměli spoléhat na fakt, že své věci máme umístěny byť na soukromém a oploceném pozemku, překonání oplocení není totiž pro zloděje žádnou překážkou.
Aby se pro nás příjezd za odpočinkem nestal nepříjemným zážitkem, připomeňme si pár důležitých doporučení:
Při odjezdu se přesvědčte o tom, že veškeré nářadí, elektroniku či jiné cenné věci máte uschovány, byť jen zapomenutá maličkost může přilákat zloděje.
Nezapomeňte si řádně zabezpečit vstupní branku, okna i dveře objektu. Využijte veškerých zabezpečení, jako jsou například zámky, petlice, okenice a jiné, kterými je rekreační objekt vybaven.
Pokud máte možnost zatáhnout rolety, závěsy či žaluzie, udělejte to.
V objektu pokud možno nenechávejte žádné cenné věci.
Nesvěřujte se cizím osobám s tím, jak často a kdy chatu navštěvujete.
Velkou pomocí jsou také dobré sousedské vztahy a vzájemná kontrola majetku.
Výměna telefonních kontaktů mezi sousedy přispěje k včasné informovanosti o jakýchkoli změnách na Vašem pozemku.


autor: nprap. Karolína Bělunková

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.