> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Seniora v Beskydech resuscitovali

vloženo: 19.09.2017           komentářů: 0

Seniora v Beskydech resuscitovali zdravotníci, kteří šli náhodou kolem, na místo vzlétl také vrtulník LZS

Týmy zdravotnické záchranné služby byly v pondělí 18. září volány do Beskyd k zásahu u muže v bezvědomí. Operátoři přijali po třinácté hodině tísňové volání z horského terénu u obce Krásná. Na místo vyjela nejbližší pozemní posádka ZZS, horští záchranáři a k misi byl vyslán také vrtulník LZS z Ostravy.

Muž seniorského věku byl v lese se skupinou dalších osob. Chvíli poté, co se nakrátko oddělil od ostatních, byl nalezen na zemi bez známek života. Základní resuscitaci u něj začali provádět zdravotníci, kteří právě procházeli okolo jako turisté a vytrvali v ní až do příjezdu záchranářů.

Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací, za použití přístrojového vybavení a léků, včetně přístroje pro provádění srdeční masáže. Veškerá snaha pomoci postiženému se však ukázala jako marná a po téměř hodinovém úsilí musel lékař záchranné služby konstatovat smrt.autor: PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

02.10.2017

Shořel včelín se čtrnácti úly
Policisté obvodního oddělení v Nošovicích prověřují v těchto dnech okolnosti a příčiny vzniku požáru včelína na Frýdecko-Místecku. Maringotku, ve které byl včelín umístěn, nalezl zcela shořelou její majitel dne 2. října 2017 kolem 13:00 hodiny. Jednasedmdesátiletý včelař tak vlivem požáru přišel nejen o maringotku, ale především o čtrnáct úlů a o čtyři kusy včelstev. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na skoro čtyřicet tisíc korun.

02.10.2017

V jeden den kradl ve dvou prodejnách
Sedmadvacetiletý muž v dopoledních hodinách dne 2. října 2017 zavítal do jedné prodejny s potravinami ve Frýdku-Místku, kde si do kapsy své bundy uschoval láhev alkoholu. Následně i s košíkem plným potravin prošel bez zaplacení pokladním prostorem. I přesto, že byl pachatel osloven pracovníkem ostrahy, se mu i s lahví alkoholu podařilo z prodejny utéct. Při druhé krádeži, kterou zanedlouho provedl v prodejně se sportovním zbožím, byl však obsluhou prodejny zadržen a následně předán policejní hlídce. Zde si sedmadvacetiletý pachatel ve zkušební kabince po odstranění bezpečnostních kódů oblékl pod svůj oděv tepláky a sportovní bundu.

01.10.2017

Z lesa odcizil osm smrků
V době od 1. září 2017 do 1. října 2017 bylo dosud neznámým pachatelem v obci Písek vytěženo z lesního porostu celkem osm vzrostlých smrků. Uvedenou skutečnost oznámil na obvodní oddělení Jablunkov pětapadesátiletý majitel s tím, že škoda, kterou mu neznámý pachatel způsobil, dosahuje částky třicet tisíc korun.

27.09.2017

Potřeboval sekeru, „vypůjčil“ si nůžky
Zručnost a zlodějský um rozhodně nepatří mezi dovednosti šestadvacetiletého zloděje, který se včera pokusil odcizit z prodejny železářství ve Frýdku-Místku sekeru. K tomu si z prodejní plochy „vypůjčil“ nůžky na živý plot, kterými se pokusil odstřihnout bezpečnostní čip, což se mu však nepovedlo. Sekeru si spolu s čipem uschoval pod oblečení, a aniž by za zboží zaplatil, pronesl jej přes pokladní zónu. Poté, co spustil alarm u bezpečnostního rámu, jej zadrželi zaměstnanci prodejny. Ke krádeži si tak navíc přičetl i účet za zničení ostří nůžek.

26.09.2017

Vloupal se do rozestavěné budovy
Škodu ve výši téměř sedmdesát tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v uplynulých dnech vloupal do rekonstruované budovy ve Frýdku-Místku. Dovnitř vnikl pravděpodobně skrze uzavřené zajištěné okno. Z vnitřních prostor pak odcizil elektroinstalační materiál v hodnotě třiceti tisíc korun a nářadí v podobě vodováh, prodlužovacích kabelů, sekery, kladiva a dalšího náčiní.