> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

vloženo: 04.02.2018           komentářů: 0

HC Frýdek-Místek - HC České Budějovice
4:3(2:2, 2:0, 0:1)

Arena: hala Pokárka, diváci: 1386
Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 11. Klimša (Kvasnica, Martynek), 16. Kuťák (Klimša, Pastor), 37. Bajtek (Przybyla), 40. Bajtek (TS) – 2. Rob (L. Květoň, Čermák), 5. Kutlák, 48. Vráblík (L. Květoň, J. Mikyska). Rozhodčí: Veinfurter, Veselý – Poruba, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1386.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Bartko, Pastor, Matyáš, L. Kovář, Piegl – Franek, Poruba, Mikulík (A) – Kofroň, Kvasnica, M. Kovařčík – Martynek (C), J. Kalus, Kuťák – Klimša (A), Bajtek, Przybyla – Štumpf

HC České Budějovice: Bláha – Kutlák (C), Kučný, Fillman, F. Novák (A), Čáp, Vráblík – Heřman, Pajič, Nedorost (A) – Nejezchleb, J. Mikyska, Vlček – Čermák, Rob, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák

Sleznané po skvělé otočce doma porazili vedoucí České Budějovice.Frýdek-Místek předvedl proti Českým Budějovicím, vedoucímu celku WSM Ligy, skvělý výkon a po výhře 4:3 si drží naděje na postup do play-off. Jihočeši přitom už v 5. minutě vedli 2:0. Jenže domácí se pak výrazně zlepšili a hlavně díky dvěma brankám Filipa Bajtka skóre otočili. V závěru to bylo velké drama, ale těsný náskok dokázali Slezané udržet.

Frýdek-Místek nastoupil do zápasu bez trojice zraněných hráčů Víta Christova, Filipa Hamana a Antonína Pechance a naopak v sestavě s Michalem Kovařčíkem, posilou z Třince. České Budějovice měly v brance Ondřeje Bláhu, který se vrátil z hostování v Havířově a hrál i už uzdravený Zdeněk Kutlák. Nenastoupil však Petr Vampola.

Jihočeši hned od začátku jasně ukazovali, kdo že je favoritem tohoto utkání. Poprvé se prosadili už ve druhé minutě. Lukáš Květoň našel mezi kruhy volného Luboše Roba a ten Stmeně překonal rychlou a přesnou střelou k tyči. A za necelé tři minuty už to bylo z pohledu hostů 2:0. To Strmeň nestačil na přesilovkovou střelu Zdeňka Kutláka.

Diváci se v Polárce rozhodně nudit nemohli, protože v 11. minutě padla už třetí branka utkání, tentokrát se prosadil nejlepší střelec Frýdku-Místku David Klimša. Také on se trefil z přesilovky, za Bláhu dorazil předchozí Kvasnicovu ránu. A do první pauzy bouřila Polárka ještě jednou. Před brankou hostů se hezky uvolnil Filip Kuťák a z blízka vyrovnal. První Kuťákův gól v dresu Frýdku-Místku.

Na hráčích Frýdku-Místku bylo rázem vidět, jak si věří a otočku mohl ještě do první přestávky dokonat Kovařčík. Jeho střelu bekhendem do protipohybu však Bláha dokázal chytit.

Ani ve druhé třetině nebylo na šance nouze, z obou stran se hrál hodně energický a rychlý hokej. Jen góly zprvu nepadaly. Poté co hned dva fauly v jednom střídání předvedl Kutlák, mohl hrát Frýdek-Místek čtyři minuty početní převahu. Jenže faulu se pak dopustil i domácí Matyáš, a tak svou dlouhou početní výhodu domácí nevyužili naplno.

Nejvíc domácím příznivcům zatrnulo ve 30. minutě. Tomáš Postor znemožnil Peteru Galambošovi zakončení sekáním, a tak rozhodčí nařídili proti rysům trestné střílení. To však útočník Motoru neproměnil i s přispěním Strmeně totiž kotouč skončil mimo.

Čtyři minuty nato přišlo to, na co domácí příznivci netrpělivě čekali. A sice dovršení obratu Frýdku-Místku. Po krásném individuálním průniku Dana Przybyly propálil Bláhu Filip Bajtek. To ale stále nebylo vše. V poslední minutě druhé třetiny byl v samostatném úniku znovu Filip Bajek a zastaven byl jen za cenu faulu. Následovalo tak trestné střílení a to domácí útočník s přehledem po rychlém zamíchání puku proměnil.

Ve třetí třetině velkých šancí ubylo, Frýdek-Místek si chtěl hlavně soustředěnou obranou udržet své dvoubrankové vedení. Naopak České Budějovice se hodně tlačily dopředu. Ve 48. byli hosté za svou snahu odměněni kontaktní brankou na 3:4. Strmeňovi vypadla střela Květoně z lapačky a fanoušky Motoru pak úspěšnou dorážkou rozjásal Roman Vráblík.

Snahu Jihočechů na vyrovnání pak srážela jejich nedisciplinovanost. Dvakrát hosty poslali rozhodčí do čtyř. Frýdku-Místku se tak hodilo, že se nemusel soustředit čistě na bránění. Na druhou stranu ovšem nedokázal využít šance na navýšení svého náskoku.

V závěru utkání to bylo ještě pořádné drama, České Budějovice to zkoušely i bez odvolaného brankáře. Vyrovnat se jim už však nepovedlo. Tři body zůstaly ve frýdecko-místecké Polárce.
Ohlasy k utkání
HC Frýdek-Místek

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání se nám hodnotí dobře, protože podat takový výkon a porazit lídra WSM Ligy, je pro nás samozřejmě super. Myslím si, že úvod byl pro nás velmi krutý, když jsme dostali dvě slepené branky. Naštěstí jsme nesložili zbraně a kluci to otočili. Vydřeli to a hráli jsme srdíčkem, taky jsme měli trochu štěstí, které jsme neměli v minulých utkáních. Jsme rádi, že se dále můžeme rvát o play-off.

HC České Budějovice

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Myslím si, že zápas byl z obou stran rychlý, dramatický a slušný. Přijeli jsme vyhrát, jsme zklamaní, že se nám to nepodařilo, ale prohráli jsme si to sami vlastními hrubými chybami. Chtěl bych pochválit soupeře.

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.