> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Co bude s kavárnou Radhošť?

vloženo: 06.02.2018           komentářů: 0

Statutární město Frýdek-Místek znovu nemá nájemce pro secesní kavárnu Radhošť. Kromě klasického hledání nového zájemce formou nabídkového řízení proto radnice sonduje i další možnosti a konzultovala využití Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb F-M, která sídlí „přes cestu“ a s městem dlouhodobě spolupracuje.


„Bavili jsme se o té možnosti už v minulosti a nyní jsme znovu bez nájemce, kdy se ukazuje, že některé handicapy, například problematické parkování v okolí, jsou pro klasické komerční využití takřka nepřekonatelným limitem. Proto jsme nakloněni uvažovat i o jiném využití, které by ovšem naopak mohlo podtrhnout to, co Kavárna Radhošť pro Frýdek-Místek historicky představuje, tedy příjemné, noblesní místo, kam se dá zajít na kávu a něco sladkého k tomu,“ nastínil úvahy města primátor Michal Pobucký k dalšímu osudu kavárny v objektu frýdeckého magistrátu, která je zapsána na seznamu kulturních památek.

„Jednou z možných variant pro tuto kavárnu určitě je, nabídnout ji místní střední škole s gastronomickým zaměřením. Kavárna by mohla být využita jako výstavní síň této školy, kde by mohli studenti zdokonalovat své schopnosti, byli by zde pod odborným vedením mistrů a získávali potřebnou praxi,” doplnil náměstek primátora Pavel Machala.

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb už má o možném využití určitou představu. „Já tam vidím tu atmosféru příručníků a motýlků, protože kavárna Radhošť neodmyslitelně patří k Frýdku-Místu podobně jako kavárna Slávie k Praze. Chtěli bychom vybudovat něco v podobném stylu, s průřezovým využitím našich odborů, i když v první fázi bychom se zaměřili hlavně na využití cukrářů a jejich výrobků,” sdělil ředitel školy Lukáš Smutný.

Dveře secesní kavárny jsou však stále otevřeny i jiným zájemcům, kteří mohou své nabídky na využití adresovat radnici do poloviny února.

Před nástupem nového nájemce radnice ještě plánuje zvelebit interiér. „Úpravy konzultujeme s památkáři, chtěli bychom dát pryč koberec, který se špatně udržuje, zrenovovat parkety, vymalovat a částečně vyspravit čalounění,“ přiblížil plánované investice náměstek primátora Jiří Kajzar.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.