> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Co bude s kavárnou Radhošť?

vloženo: 06.02.2018           komentářů: 0

Statutární město Frýdek-Místek znovu nemá nájemce pro secesní kavárnu Radhošť. Kromě klasického hledání nového zájemce formou nabídkového řízení proto radnice sonduje i další možnosti a konzultovala využití Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb F-M, která sídlí „přes cestu“ a s městem dlouhodobě spolupracuje.


„Bavili jsme se o té možnosti už v minulosti a nyní jsme znovu bez nájemce, kdy se ukazuje, že některé handicapy, například problematické parkování v okolí, jsou pro klasické komerční využití takřka nepřekonatelným limitem. Proto jsme nakloněni uvažovat i o jiném využití, které by ovšem naopak mohlo podtrhnout to, co Kavárna Radhošť pro Frýdek-Místek historicky představuje, tedy příjemné, noblesní místo, kam se dá zajít na kávu a něco sladkého k tomu,“ nastínil úvahy města primátor Michal Pobucký k dalšímu osudu kavárny v objektu frýdeckého magistrátu, která je zapsána na seznamu kulturních památek.

„Jednou z možných variant pro tuto kavárnu určitě je, nabídnout ji místní střední škole s gastronomickým zaměřením. Kavárna by mohla být využita jako výstavní síň této školy, kde by mohli studenti zdokonalovat své schopnosti, byli by zde pod odborným vedením mistrů a získávali potřebnou praxi,” doplnil náměstek primátora Pavel Machala.

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb už má o možném využití určitou představu. „Já tam vidím tu atmosféru příručníků a motýlků, protože kavárna Radhošť neodmyslitelně patří k Frýdku-Místu podobně jako kavárna Slávie k Praze. Chtěli bychom vybudovat něco v podobném stylu, s průřezovým využitím našich odborů, i když v první fázi bychom se zaměřili hlavně na využití cukrářů a jejich výrobků,” sdělil ředitel školy Lukáš Smutný.

Dveře secesní kavárny jsou však stále otevřeny i jiným zájemcům, kteří mohou své nabídky na využití adresovat radnici do poloviny února.

Před nástupem nového nájemce radnice ještě plánuje zvelebit interiér. „Úpravy konzultujeme s památkáři, chtěli bychom dát pryč koberec, který se špatně udržuje, zrenovovat parkety, vymalovat a částečně vyspravit čalounění,“ přiblížil plánované investice náměstek primátora Jiří Kajzar.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.