> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Co bude s kavárnou Radhošť?

vloženo: 06.02.2018           komentářů: 0

Statutární město Frýdek-Místek znovu nemá nájemce pro secesní kavárnu Radhošť. Kromě klasického hledání nového zájemce formou nabídkového řízení proto radnice sonduje i další možnosti a konzultovala využití Střední školou gastronomie, oděvnictví a služeb F-M, která sídlí „přes cestu“ a s městem dlouhodobě spolupracuje.


„Bavili jsme se o té možnosti už v minulosti a nyní jsme znovu bez nájemce, kdy se ukazuje, že některé handicapy, například problematické parkování v okolí, jsou pro klasické komerční využití takřka nepřekonatelným limitem. Proto jsme nakloněni uvažovat i o jiném využití, které by ovšem naopak mohlo podtrhnout to, co Kavárna Radhošť pro Frýdek-Místek historicky představuje, tedy příjemné, noblesní místo, kam se dá zajít na kávu a něco sladkého k tomu,“ nastínil úvahy města primátor Michal Pobucký k dalšímu osudu kavárny v objektu frýdeckého magistrátu, která je zapsána na seznamu kulturních památek.

„Jednou z možných variant pro tuto kavárnu určitě je, nabídnout ji místní střední škole s gastronomickým zaměřením. Kavárna by mohla být využita jako výstavní síň této školy, kde by mohli studenti zdokonalovat své schopnosti, byli by zde pod odborným vedením mistrů a získávali potřebnou praxi,” doplnil náměstek primátora Pavel Machala.

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb už má o možném využití určitou představu. „Já tam vidím tu atmosféru příručníků a motýlků, protože kavárna Radhošť neodmyslitelně patří k Frýdku-Místu podobně jako kavárna Slávie k Praze. Chtěli bychom vybudovat něco v podobném stylu, s průřezovým využitím našich odborů, i když v první fázi bychom se zaměřili hlavně na využití cukrářů a jejich výrobků,” sdělil ředitel školy Lukáš Smutný.

Dveře secesní kavárny jsou však stále otevřeny i jiným zájemcům, kteří mohou své nabídky na využití adresovat radnici do poloviny února.

Před nástupem nového nájemce radnice ještě plánuje zvelebit interiér. „Úpravy konzultujeme s památkáři, chtěli bychom dát pryč koberec, který se špatně udržuje, zrenovovat parkety, vymalovat a částečně vyspravit čalounění,“ přiblížil plánované investice náměstek primátora Jiří Kajzar.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.

08.11.2017

„Vlnovkou“ způsobil škodu
„Vlnovkou“ způsobil škodu čtyřicet tisíc korun Dosud neznámý pachatel poškrábal v době od 7. listopadu do 8. listopadu v obci Třinec na ulici Palackého zde zaparkované vozidlo Škoda Yeti. Na předních a zadních levých dveřích vytvořil škrábanec „dvojitou vlnovku“ v délce téměř jednoho metru, na zadním levém blatníku pak vytvořil dvojitou vlnovku v délce 70 cm.

08.11.2017

Boural pod vlivem
Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek sdělili v těchto dnech podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému řidiči, který dne 8. listopadu krátce po půlnoci havaroval mimo obec Palkovice se svým vozidel VW Golf do stromu. Podezřelý muž při jízdě od obce Frýdek-Místek na obec Palkovice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v důsledku čehož při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do stromu. Následně došlo k poškození vozidla a jeho požáru. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala při prvním měření 1,93 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 1,83 promile.

05.11.2017

Ze stolu u volně přístupné zahrady
Ze stolu u volně přístupné zahrady odcizil odloženou peněženku O svou peněženku přišel šestadvacetiletý majitel, který si ji zanechal volně položenu na stole neoplocené zahrady v obci Morávka. Tuto i s celým jejím obsahem odcizil dosud neznámý pachatel v průběhu dopoledne dne 5. listopadu 2017. V peněžence se mimo finanční hotovost nacházely také osobní doklady jako je řidičský a občanský průkaz, platební karta a v neposlední řadě také mobilní telefon. Vlivem této krádeže byla majiteli způsobena skoro šesti tisícová škoda.

04.11.2017

A ještě jedna peněženka
Dne 4. listopadu 2017 v době od 12:00 hodin do 13:30 hodin byla z neuzamčené chatky zahrádkářské kolonie ve Frýdku-Místku odcizena nejen peněženka, ale také dámská kabelka. Tuto odcizil v nestřeženém okamžiku dosud neznámý pachatel, který do chatky vnikl a z vnitřních prostor odcizil dámskou kabelku i s peněženkou. Mezi odcizenými věcmi byly taktéž osobní doklady, finanční hotovost, platební karta a mobilní telefon. Škoda byla v tomto případě poškozenou dvaasedmdesátiletou majitelkou vyčíslena na částku skoro pět tisíc korun.