> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Klikněte pro zvětšení...

Frýdek-Místek vyráží na Hanou

vloženo: 07.02.2018           komentářů: 0

Frýdek-Místek vyráží na Hanou, soupeřem mu bude Prostějov
Frýdecko-místečtí hokejisté v sobotu zvládli na domácím ledě skolit lídra tabulky České Budějovice, na tento velký úspěch budou chtít ve středu navázat v Prostějově. Znovu půjde o důležité body v boji o play-off, proti rozjetým Jestřábům to nebude nic jednoduchého.
Slezané nesmějí v boji o play-off zaváhat

Frýdek-Místek v závěru základní části nabírá síly na urputný boj o play-off. Po dvou po sobě jdoucích prohrách se Slavií (doma 1:3) a Havířovem (venku 1:3) je v kabině rysů zase o něco lepší nálada. Slezanům se totiž povedlo ve strhujícím zápase porazit vedoucí České Budějovice 4:3.

Zápas přitom začal pro domácí rysy špatně, už po pěti minutích prohrávali 0:2. Jenže se dokázali rychle otřepat a ještě do první přestávky zásluhou Davida Klimši a Filipa Kuťáka vyrovnali. Ve druhé třetině nastal klíčový zlom utkání. Nejprve hostující Galamboš neproměnil nájezd a brzy poté se dvakrát trefil Bajtek, z toho jednou z trestného střílení. Motor se pak ještě v závěrečné části utkání zmohl na snížení, ale víc už nestihl.

A tak se mnohými již odepisovaný Frýdek-Místek znovu vrátil do boje o elitní osmičku. Momentálně jsou rysi desátí s 63 body a na osmý Havířov ztrácí sedm bodů. Do konce základní části zbývá odehrát ještě šest duelů.

Zatímco Slezané se představí na Hané proti Prostějovu, Havířov bude hrát doma s Třebíčí. Vsetín, který je tři body před rysy, bude hrát v Českých Budějovicích, Litoměřice, které jsou bod za Slezany, se střetnou doma s Karlovými Vary. Výsledky všech těchto zápasů o postupu či nepostupu Frýdku-Místku hodně napoví.

Týmové produktivitě dál vévodí Antonín Pechanec s 27 body (5+22) a to i přesto, že poslední zápasy kvůli zranění vynechal. Na marodce mu dělali společnost ještě Filip Haman a Vít Christov. Pozici nejlepšího střelce si v minulém utkání pojistil David Klimša, aktuálně má 14 přesných zásahů. V brance Frýdku-Místku nejčastěji startoval Jan Strmeň následovaný Lukášem Danečkem. Na tři zápasy přijel vypomoci třinecký Peter Hamerlík.
Jestřábi posílili svou už tak velmi údernou ofenzívu

Prostějovští Jestřábi prožívají zatím velmi povedenou sezonu, v play-off by rádi došli hodně daleko. Postup do vyřazovací části sice ještě stoprocentně jistý nemají, ale prakticky už o něj v podstatě přijít nemohou. To by musel přijít značný pokles formy, čemuž ale nic nenasvědčuje.

Prostějov totiž vyhrává jeden zápas za druhým, aktuálně jeho série vítězství čítá tři utkání, doma vyhrál už šestkrát po sobě. Nejprve si Jestřábi vyšlápli na vedoucí Motor, který doma vyškolili 7:2. Také následující utkání neslo příchuť debaklu, Prostějovští doma srazili 6:0 Benátky. Až překvapivě proti poslední Kadani se Hanáci dost natrápili.

Sice vyhráli, ale až v prodloužení. Už ve 3. minutě zápasu otevřel skóre Tomáš Nouza, ale domácí Trhači dokázali srovnat. Po bezbrankové prostřední části to byli znovu Jestřábi, kteří si vybojovali vedení. Tentokrát zásluhou Alexe Rašnera. Jenže ani tentokrát se Kadaň nevzdala, srovnala a šlo se do prodloužení. To nakonec netrvalo moc dlouho, už po 86 sekundách rozhodl o dvou bodech pro Prostějov Tomáš Divíšek.

I díky něj tak Jestřábi hnízdí s osmdesáti body na pátém místě tabulky o skóre před Přerovem. Pokud se bude Jestřábům dařit i nadále, ještě by si mohli před play-off vylepšit pozici, tak aby začínali hrát čtvrtfinále doma. Na čtvrtou Slavii totiž ztrácí jen tři body a na třetí Kladno šest. Prostějov se může chlubit hodně údernou letkou, Tomáš Divíšek s 53 body (22+31), Tomáš Nouza 53 (20+33) a Jan Rudovský 45 (16+29) vládnou bodování celé WSM Ligy.

A to ještě svůj útok Hanáci posílili, na poslední chvíli přivítali útočníky Tomáše Krále a Jiřího Cetkovského. Ofenzívu má nejbližší soupeř Frýdku-Místku napěchovanou samými velkými jmény. Z brankoviště je jistí nejčastěji Jakub Neužil (úspěšnost 92,43 %), dvojkou je Dominik Groh (87,58 %).
Frýdek-Místek chce Prostějovu oplatit předchozí domácí prohru

V letošní sezoně je zatím ve vzájemných zápasech o něco úspěšnější Prostějov. Ten sice první utkání prohrál, ale z následujících dvou vytěžil pět bodů. První vzájemné utkání se hrálo v Polárce a domácí červenobílé mužstvo zvítězilo 4:1 hlavně díky skvělé druhé třetině, ve které vsítilo všechny čtyři branky. Dvakrát se trefil Aron Chmielewski, po jedné brance přidali bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové.

Ve 21. kole doma uspěl taky Prostějov, i když až v prodloužení. Díky Jana Kaluse a Víta Christova sice rysi po dvou třetinách vedli 2:1, ale v té třetí srovnal Rudovský. Prodloužení pak po necelé minutě rozhodl ve prospěch Jestřábů David Dvořáček.

Zatím poslední utkání proběhlo ve Frýdku-Místku a Slezanům se vůbec nepovedlo. Po bezgólové první dvacetiminutovce se v té druhé prosadili hostující hráči Rudovský, Marek Drtina a Radek Prokeš. Ačkoliv ještě do přestávky snížil domácí Matyáš, Jestřábi hned zkraje třetí třetiny dalšími dvěma brankami už definitivně o svém vítězství rozhodli. Konečná podoba skóre byla nakonec po Kalusově snížení 5:2 pro Prostějov.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

> > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.