> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zelinkovice bojují za „hospodu“

vloženo: 18.02.2018           komentářů: 0

Vesnice bez hospody jako by nebyly. Platí to i o městských okrajových částech, které mají k venkovskému životnímu stylu blízko. Proto nyní vytáhly do boje za svou „hospodu“ (minimotorest U Fojtíků) Zelinkovice, které se hrozí, že by tento objekt mohl přestat sloužit svému účelu.


Majitelé jej chtějí prodat a město má nabídku k odkoupení. Osadní výbor Zelinkovice má eminentní zájem, aby město potřebné finance na nabytí této nemovitosti uvolnilo. V radě města se při projednávání této záležitosti dostatečný počet hlasů nenašel, protože koupi podpořili pouze radní za ČSSD, zatímco zástupci Našeho Města se vyslovili proti. Radní KDU-ČSL, kteří chyběli na jednání rady kvůli nemoci, jsou ovšem připraveni být mezi těmi, kteří nabytí podpoří na jednání zastupitelstva. „Já věřím, že se tam potřebné hlasy najdou. Pro Zelinkovice je to jedno z posledních míst, kde se mohou místní lidé ve velkém počtu sejít. Sál je využíván k spolkové činnosti, například se tu schází hasiči, myslivci, kluby důchodců, takže zde opravdu probíhá kulturně společenský život, pořádáme tu i městské hovory s občany. Nám tento požadavek připadá oprávněný a budeme se proto určitě snažit vyjít osadnímu výboru vstříc,“ ujišťuje náměstek primátora Karel Deutscher, který má oblast Zelinkovic a Lysůvek na starosti, s tím, že kromě pohostinské činnosti by se v objektu dala provozovat třeba i malá večerka, která místním také chybí.

„Představy těch lidí o provozování objektu jsou chimérou, ohledně hospody jsem skeptický, zavírají se restaurace i jinde ve městě, a když to nebude mít kdo provozovat, po měsíci euforie se zase bude muset starat město. Lidé bez zkušenosti nás tlačí ke koupi, navíc ta cena je obludná, nepřijatelná, a i když bych velice rád vyhověl, pokud se máme chovat jako dobří hospodáři, tak ani náhodou,“ shrnul své výhrady náměstek primátora Jiří Kajzar.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.