> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zelinkovice bojují za „hospodu“

vloženo: 18.02.2018           komentářů: 0

Vesnice bez hospody jako by nebyly. Platí to i o městských okrajových částech, které mají k venkovskému životnímu stylu blízko. Proto nyní vytáhly do boje za svou „hospodu“ (minimotorest U Fojtíků) Zelinkovice, které se hrozí, že by tento objekt mohl přestat sloužit svému účelu.


Majitelé jej chtějí prodat a město má nabídku k odkoupení. Osadní výbor Zelinkovice má eminentní zájem, aby město potřebné finance na nabytí této nemovitosti uvolnilo. V radě města se při projednávání této záležitosti dostatečný počet hlasů nenašel, protože koupi podpořili pouze radní za ČSSD, zatímco zástupci Našeho Města se vyslovili proti. Radní KDU-ČSL, kteří chyběli na jednání rady kvůli nemoci, jsou ovšem připraveni být mezi těmi, kteří nabytí podpoří na jednání zastupitelstva. „Já věřím, že se tam potřebné hlasy najdou. Pro Zelinkovice je to jedno z posledních míst, kde se mohou místní lidé ve velkém počtu sejít. Sál je využíván k spolkové činnosti, například se tu schází hasiči, myslivci, kluby důchodců, takže zde opravdu probíhá kulturně společenský život, pořádáme tu i městské hovory s občany. Nám tento požadavek připadá oprávněný a budeme se proto určitě snažit vyjít osadnímu výboru vstříc,“ ujišťuje náměstek primátora Karel Deutscher, který má oblast Zelinkovic a Lysůvek na starosti, s tím, že kromě pohostinské činnosti by se v objektu dala provozovat třeba i malá večerka, která místním také chybí.

„Představy těch lidí o provozování objektu jsou chimérou, ohledně hospody jsem skeptický, zavírají se restaurace i jinde ve městě, a když to nebude mít kdo provozovat, po měsíci euforie se zase bude muset starat město. Lidé bez zkušenosti nás tlačí ke koupi, navíc ta cena je obludná, nepřijatelná, a i když bych velice rád vyhověl, pokud se máme chovat jako dobří hospodáři, tak ani náhodou,“ shrnul své výhrady náměstek primátora Jiří Kajzar.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.

08.11.2017

„Vlnovkou“ způsobil škodu
„Vlnovkou“ způsobil škodu čtyřicet tisíc korun Dosud neznámý pachatel poškrábal v době od 7. listopadu do 8. listopadu v obci Třinec na ulici Palackého zde zaparkované vozidlo Škoda Yeti. Na předních a zadních levých dveřích vytvořil škrábanec „dvojitou vlnovku“ v délce téměř jednoho metru, na zadním levém blatníku pak vytvořil dvojitou vlnovku v délce 70 cm.

08.11.2017

Boural pod vlivem
Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek sdělili v těchto dnech podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému řidiči, který dne 8. listopadu krátce po půlnoci havaroval mimo obec Palkovice se svým vozidel VW Golf do stromu. Podezřelý muž při jízdě od obce Frýdek-Místek na obec Palkovice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v důsledku čehož při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do stromu. Následně došlo k poškození vozidla a jeho požáru. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala při prvním měření 1,93 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 1,83 promile.

05.11.2017

Ze stolu u volně přístupné zahrady
Ze stolu u volně přístupné zahrady odcizil odloženou peněženku O svou peněženku přišel šestadvacetiletý majitel, který si ji zanechal volně položenu na stole neoplocené zahrady v obci Morávka. Tuto i s celým jejím obsahem odcizil dosud neznámý pachatel v průběhu dopoledne dne 5. listopadu 2017. V peněžence se mimo finanční hotovost nacházely také osobní doklady jako je řidičský a občanský průkaz, platební karta a v neposlední řadě také mobilní telefon. Vlivem této krádeže byla majiteli způsobena skoro šesti tisícová škoda.

04.11.2017

A ještě jedna peněženka
Dne 4. listopadu 2017 v době od 12:00 hodin do 13:30 hodin byla z neuzamčené chatky zahrádkářské kolonie ve Frýdku-Místku odcizena nejen peněženka, ale také dámská kabelka. Tuto odcizil v nestřeženém okamžiku dosud neznámý pachatel, který do chatky vnikl a z vnitřních prostor odcizil dámskou kabelku i s peněženkou. Mezi odcizenými věcmi byly taktéž osobní doklady, finanční hotovost, platební karta a mobilní telefon. Škoda byla v tomto případě poškozenou dvaasedmdesátiletou majitelkou vyčíslena na částku skoro pět tisíc korun.