> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Brušperku bez bodů

vloženo: 15.04.2018           komentářů: 0

Brušperk – Dobratice 3:1 (1:1), branky: Vojtek, P.Cigánek, Laryš – Pařenica

Druhé venkovní utkání po sobě měli v pořadu dalšího kola 1.A třídy fotbalisté Dobratic. Nečekal je snadný soupeř, protože domácí Brušperk přijel s výhrou ze Stonavy a to pořádně nabudí tým do dalších bojů. Hosté šli do prvních minut jako vedoucí tým celé soutěže a chtěli si tuto pozici udržet. Ale stačila první přímá střela na Tesarčíkovu branku ve 12.minutě a bylo to 1:0 pro Brušperk. Zpoza šestnáctky napřáhl Vojtek a po tzv.koníčku stačil jen brankář máchnout po míči, ale marně, ten zaplachtil do sítě. Hůř pro hosty mohlo být tři minuty později, kdy se jen pár kroků od branky zjevil domácí hráč a překvapivě přehodil nejen Tesarčíka, ale i branku. I další možnost domácích, konkrétně rychlý výpad P.Cigánka skončil jen nedovoleným obranným zákrokem Šiguta, oceněný žlutou kartou. Hosté vystrčili fotbalové růžky až po dvacáté minutě, kdy si pěkně zasprintoval po pravé straně Somr a centrovaný míč netrefil dobře hlavou Dobiáš. Zlepšený pohyb a mírnou převahu zužitkovaly Dobratice ve 31.minutě, kdy na konci pěkné akce byl Pařenica a nedal gólmanovi šanci, 1:1. Domácí měli výborné rozehrávky přímých kopů i rohů a Vojtek zásoboval spoluhráče skvělými míči a Lisického hlavička jen těsně skončila nad břevnem. Ještě před poločasem nedotáhl rychlý brejk Mandičák a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhých, ani ne 45 minut, protože rozhodčí ukončil zápas ještě před naplněním 90.minuty, se hned ve 47. minutě dostal do sóla Causidis, ale brankáře nepřekonal. V 50.minutě zahrávali domácí z pravé strany přímý kop a Vojtek přesně načechral míč na hlavu P.Cigánka a opět šel Brušperk do vedení, 2:1. Na druhé straně zahrávali dobratičtí dva rohové kopy, které sice přinesly nepříjemné chvilky pro domácí obranu, žel ke srovnání nedošlo. Naopak se musel hodně natáhnout po střele zblízka Tesarčík, aby jen s největší námahou zachytil míč do svých rukou na zemi. To se už hlavní arbitr dostal do ráže a udělal ze zápasu chvilkovou frašku. Během pár minut totiž málem vykartoval celou dobratickou jedenáctku. Přátelé, vytasil celkem 7x žlutou kartu a ani jednu pro domácí! Byl to v tomto směru nerovný boj, každý souboj hráčů se jinak hodnotil a nedivím se, že se dobratičtí báli jít do dalších střetů, kdy už opravdu hrozilo vyloučení. Korunu všemu nasadil hlavní sudí při úniku Mandičáka, kdy jasný faul hluboko v šestnáctce vytáhl na přímý kop z lajny šestnácti metrů. A to už před tím neuznali hostům gól pro údajné překročení míče za čáru při gólové nahrávce Mandičáka. S tím se ale nedá nic dělat, těžko posoudit, kde byla pravda, záznam ze zápasu je v kameře domácího klubu a tam by se snad dalo rozpoznat, co je správný verdikt. V 77.minutě se vyznamenal opět hostující brankář po úniku střídajícího Boráně, kdy reflexivně vyrazil jeho střelu na roh. Rozhodující , a pojišťovací gól přidali domácí v 81.minutě po chybném rozehrání dobratických na polovině hřiště. Do brejku se dostal Laryš a prostřelil Tesarčíka, 3:1. To už nezbývalo mnoho času na nějaké korigování a bylo možná i dobré, že sudí měl poněkud jiný čas než ten, co běžel na světelné tabuli. Po další porážce došlo ke změně v čele tabulky, první je Dolní Datyně, druhý Brušperk a na třetí místo spadly Dobratice.

Sestava Dobratic:

Tesarčík – Dobiáš, Škapa, Šigut, Skotnica – Somr (85.Béla), Causidis, Stříž, Hlaváč – Mandičák a Pařenica, trenér Korabík.

Rozhodčí : Krištof – Karas a Přeček, ŽK 0-7! Šigut, Somr, Škapa, Causidis, Mandičák, Pařenica a Hlaváč


autor: KaMoš

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.