> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Brušperku bez bodů

vloženo: 15.04.2018           komentářů: 0

Brušperk – Dobratice 3:1 (1:1), branky: Vojtek, P.Cigánek, Laryš – Pařenica

Druhé venkovní utkání po sobě měli v pořadu dalšího kola 1.A třídy fotbalisté Dobratic. Nečekal je snadný soupeř, protože domácí Brušperk přijel s výhrou ze Stonavy a to pořádně nabudí tým do dalších bojů. Hosté šli do prvních minut jako vedoucí tým celé soutěže a chtěli si tuto pozici udržet. Ale stačila první přímá střela na Tesarčíkovu branku ve 12.minutě a bylo to 1:0 pro Brušperk. Zpoza šestnáctky napřáhl Vojtek a po tzv.koníčku stačil jen brankář máchnout po míči, ale marně, ten zaplachtil do sítě. Hůř pro hosty mohlo být tři minuty později, kdy se jen pár kroků od branky zjevil domácí hráč a překvapivě přehodil nejen Tesarčíka, ale i branku. I další možnost domácích, konkrétně rychlý výpad P.Cigánka skončil jen nedovoleným obranným zákrokem Šiguta, oceněný žlutou kartou. Hosté vystrčili fotbalové růžky až po dvacáté minutě, kdy si pěkně zasprintoval po pravé straně Somr a centrovaný míč netrefil dobře hlavou Dobiáš. Zlepšený pohyb a mírnou převahu zužitkovaly Dobratice ve 31.minutě, kdy na konci pěkné akce byl Pařenica a nedal gólmanovi šanci, 1:1. Domácí měli výborné rozehrávky přímých kopů i rohů a Vojtek zásoboval spoluhráče skvělými míči a Lisického hlavička jen těsně skončila nad břevnem. Ještě před poločasem nedotáhl rychlý brejk Mandičák a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhých, ani ne 45 minut, protože rozhodčí ukončil zápas ještě před naplněním 90.minuty, se hned ve 47. minutě dostal do sóla Causidis, ale brankáře nepřekonal. V 50.minutě zahrávali domácí z pravé strany přímý kop a Vojtek přesně načechral míč na hlavu P.Cigánka a opět šel Brušperk do vedení, 2:1. Na druhé straně zahrávali dobratičtí dva rohové kopy, které sice přinesly nepříjemné chvilky pro domácí obranu, žel ke srovnání nedošlo. Naopak se musel hodně natáhnout po střele zblízka Tesarčík, aby jen s největší námahou zachytil míč do svých rukou na zemi. To se už hlavní arbitr dostal do ráže a udělal ze zápasu chvilkovou frašku. Během pár minut totiž málem vykartoval celou dobratickou jedenáctku. Přátelé, vytasil celkem 7x žlutou kartu a ani jednu pro domácí! Byl to v tomto směru nerovný boj, každý souboj hráčů se jinak hodnotil a nedivím se, že se dobratičtí báli jít do dalších střetů, kdy už opravdu hrozilo vyloučení. Korunu všemu nasadil hlavní sudí při úniku Mandičáka, kdy jasný faul hluboko v šestnáctce vytáhl na přímý kop z lajny šestnácti metrů. A to už před tím neuznali hostům gól pro údajné překročení míče za čáru při gólové nahrávce Mandičáka. S tím se ale nedá nic dělat, těžko posoudit, kde byla pravda, záznam ze zápasu je v kameře domácího klubu a tam by se snad dalo rozpoznat, co je správný verdikt. V 77.minutě se vyznamenal opět hostující brankář po úniku střídajícího Boráně, kdy reflexivně vyrazil jeho střelu na roh. Rozhodující , a pojišťovací gól přidali domácí v 81.minutě po chybném rozehrání dobratických na polovině hřiště. Do brejku se dostal Laryš a prostřelil Tesarčíka, 3:1. To už nezbývalo mnoho času na nějaké korigování a bylo možná i dobré, že sudí měl poněkud jiný čas než ten, co běžel na světelné tabuli. Po další porážce došlo ke změně v čele tabulky, první je Dolní Datyně, druhý Brušperk a na třetí místo spadly Dobratice.

Sestava Dobratic:

Tesarčík – Dobiáš, Škapa, Šigut, Skotnica – Somr (85.Béla), Causidis, Stříž, Hlaváč – Mandičák a Pařenica, trenér Korabík.

Rozhodčí : Krištof – Karas a Přeček, ŽK 0-7! Šigut, Somr, Škapa, Causidis, Mandičák, Pařenica a Hlaváč


autor: KaMoš

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.