> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z Brušperku bez bodů

vloženo: 15.04.2018           komentářů: 0

Brušperk – Dobratice 3:1 (1:1), branky: Vojtek, P.Cigánek, Laryš – Pařenica

Druhé venkovní utkání po sobě měli v pořadu dalšího kola 1.A třídy fotbalisté Dobratic. Nečekal je snadný soupeř, protože domácí Brušperk přijel s výhrou ze Stonavy a to pořádně nabudí tým do dalších bojů. Hosté šli do prvních minut jako vedoucí tým celé soutěže a chtěli si tuto pozici udržet. Ale stačila první přímá střela na Tesarčíkovu branku ve 12.minutě a bylo to 1:0 pro Brušperk. Zpoza šestnáctky napřáhl Vojtek a po tzv.koníčku stačil jen brankář máchnout po míči, ale marně, ten zaplachtil do sítě. Hůř pro hosty mohlo být tři minuty později, kdy se jen pár kroků od branky zjevil domácí hráč a překvapivě přehodil nejen Tesarčíka, ale i branku. I další možnost domácích, konkrétně rychlý výpad P.Cigánka skončil jen nedovoleným obranným zákrokem Šiguta, oceněný žlutou kartou. Hosté vystrčili fotbalové růžky až po dvacáté minutě, kdy si pěkně zasprintoval po pravé straně Somr a centrovaný míč netrefil dobře hlavou Dobiáš. Zlepšený pohyb a mírnou převahu zužitkovaly Dobratice ve 31.minutě, kdy na konci pěkné akce byl Pařenica a nedal gólmanovi šanci, 1:1. Domácí měli výborné rozehrávky přímých kopů i rohů a Vojtek zásoboval spoluhráče skvělými míči a Lisického hlavička jen těsně skončila nad břevnem. Ještě před poločasem nedotáhl rychlý brejk Mandičák a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhých, ani ne 45 minut, protože rozhodčí ukončil zápas ještě před naplněním 90.minuty, se hned ve 47. minutě dostal do sóla Causidis, ale brankáře nepřekonal. V 50.minutě zahrávali domácí z pravé strany přímý kop a Vojtek přesně načechral míč na hlavu P.Cigánka a opět šel Brušperk do vedení, 2:1. Na druhé straně zahrávali dobratičtí dva rohové kopy, které sice přinesly nepříjemné chvilky pro domácí obranu, žel ke srovnání nedošlo. Naopak se musel hodně natáhnout po střele zblízka Tesarčík, aby jen s největší námahou zachytil míč do svých rukou na zemi. To se už hlavní arbitr dostal do ráže a udělal ze zápasu chvilkovou frašku. Během pár minut totiž málem vykartoval celou dobratickou jedenáctku. Přátelé, vytasil celkem 7x žlutou kartu a ani jednu pro domácí! Byl to v tomto směru nerovný boj, každý souboj hráčů se jinak hodnotil a nedivím se, že se dobratičtí báli jít do dalších střetů, kdy už opravdu hrozilo vyloučení. Korunu všemu nasadil hlavní sudí při úniku Mandičáka, kdy jasný faul hluboko v šestnáctce vytáhl na přímý kop z lajny šestnácti metrů. A to už před tím neuznali hostům gól pro údajné překročení míče za čáru při gólové nahrávce Mandičáka. S tím se ale nedá nic dělat, těžko posoudit, kde byla pravda, záznam ze zápasu je v kameře domácího klubu a tam by se snad dalo rozpoznat, co je správný verdikt. V 77.minutě se vyznamenal opět hostující brankář po úniku střídajícího Boráně, kdy reflexivně vyrazil jeho střelu na roh. Rozhodující , a pojišťovací gól přidali domácí v 81.minutě po chybném rozehrání dobratických na polovině hřiště. Do brejku se dostal Laryš a prostřelil Tesarčíka, 3:1. To už nezbývalo mnoho času na nějaké korigování a bylo možná i dobré, že sudí měl poněkud jiný čas než ten, co běžel na světelné tabuli. Po další porážce došlo ke změně v čele tabulky, první je Dolní Datyně, druhý Brušperk a na třetí místo spadly Dobratice.

Sestava Dobratic:

Tesarčík – Dobiáš, Škapa, Šigut, Skotnica – Somr (85.Béla), Causidis, Stříž, Hlaváč – Mandičák a Pařenica, trenér Korabík.

Rozhodčí : Krištof – Karas a Přeček, ŽK 0-7! Šigut, Somr, Škapa, Causidis, Mandičák, Pařenica a Hlaváč


autor: KaMoš

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.

08.11.2017

„Vlnovkou“ způsobil škodu
„Vlnovkou“ způsobil škodu čtyřicet tisíc korun Dosud neznámý pachatel poškrábal v době od 7. listopadu do 8. listopadu v obci Třinec na ulici Palackého zde zaparkované vozidlo Škoda Yeti. Na předních a zadních levých dveřích vytvořil škrábanec „dvojitou vlnovku“ v délce téměř jednoho metru, na zadním levém blatníku pak vytvořil dvojitou vlnovku v délce 70 cm.

08.11.2017

Boural pod vlivem
Policisté z dopravního inspektorátu Frýdek-Místek sdělili v těchto dnech podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky pětadvacetiletému řidiči, který dne 8. listopadu krátce po půlnoci havaroval mimo obec Palkovice se svým vozidel VW Golf do stromu. Podezřelý muž při jízdě od obce Frýdek-Místek na obec Palkovice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, v důsledku čehož při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a narazil do stromu. Následně došlo k poškození vozidla a jeho požáru. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala při prvním měření 1,93 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 1,83 promile.

05.11.2017

Ze stolu u volně přístupné zahrady
Ze stolu u volně přístupné zahrady odcizil odloženou peněženku O svou peněženku přišel šestadvacetiletý majitel, který si ji zanechal volně položenu na stole neoplocené zahrady v obci Morávka. Tuto i s celým jejím obsahem odcizil dosud neznámý pachatel v průběhu dopoledne dne 5. listopadu 2017. V peněžence se mimo finanční hotovost nacházely také osobní doklady jako je řidičský a občanský průkaz, platební karta a v neposlední řadě také mobilní telefon. Vlivem této krádeže byla majiteli způsobena skoro šesti tisícová škoda.

04.11.2017

A ještě jedna peněženka
Dne 4. listopadu 2017 v době od 12:00 hodin do 13:30 hodin byla z neuzamčené chatky zahrádkářské kolonie ve Frýdku-Místku odcizena nejen peněženka, ale také dámská kabelka. Tuto odcizil v nestřeženém okamžiku dosud neznámý pachatel, který do chatky vnikl a z vnitřních prostor odcizil dámskou kabelku i s peněženkou. Mezi odcizenými věcmi byly taktéž osobní doklady, finanční hotovost, platební karta a mobilní telefon. Škoda byla v tomto případě poškozenou dvaasedmdesátiletou majitelkou vyčíslena na částku skoro pět tisíc korun.