> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový festival FM City Fest

vloženo: 07.06.2018           komentářů: 0


Mezinárodní folklorní festival máme doslova za dveřmi, Sweetsen fest v předsíni, a přesto se v posledních dnech tlačí do popředí ještě další velká kulturní akce, která bude bytostně spjata s
Pořadatelé z Evolution Brothers, s andělsky multitalentovaným Miraiem, dávají dohromady open air festival s opravdu zvučnými jmény, která se sejdou v jeden den – 14. července – na dvou scénách v textilce Slezan na Staroměstské ulici. Organizátoři se rozhodli, že půjdou cestou „hodně muziky za málo peněz“, a tak v první vlně nabízeli lístky za pouhých 250 korun, za které lze vidět a slyšet interprety jako Poetika, Barbora Poláková, David Stypka, Mirai, Anna K., Lenny, Jakub Děkan, Pokáč, Light & Love, John Wolfhooker, Mňága a Žďorp a Paulie Garant. Za koncert každého z nich byste většinou museli vytáhnout z peněženek násobek částky, za kterou ve Frýdku-Místku dostanete hudebních zážitků hned dvanáct. A to ještě můžete přibrat děti do 12 let zdarma.

„Česko je festivalová velmoc, je tu strašně moc akcí, ale my věříme, že ta naše bude něco znamenat i v celorepublikovém měřítku tím, že bude trošku více fresh a cool. Line up máme postavený z kamarádů ze showbyznysu a chceme do Frýdku-Místku pravidelně přivádět interprety celorepublikového formátu, ne nějaké agroskupiny,“ nechal se slyšet Mirai na tiskové konferenci, a kdybyste tomu žargonu nerozuměli a nevěděli, co tím chtěl říct, tak David Stypka vše osvětluje: „Já jsem srdcař Sweetsen festu, ale tu je ještě jedna věc navíc, import umělců z celého Česka. Budu tu mít plno kámošů, počítám, že přijedu na kole a bude tu bezva večírek – ohromná párty. A bylo by fajn, kdyby byla i další roky.“

„My s touto akcí počítáme, takže jsme ji neváhali podpořit, když za námi Mirai s tímto formátem přišel. Ve městě máme spoustu výborných kulturních akcí, ale tento typ festivalu nám tu ve výčtu ještě chyběl a my doufáme, že se to povede a zařadí se mezi tradiční akce,“ říká primátor Michal Pobucký. Mirai Statutární město Frýdek-Místek pochválil, že „poskytuje všechno, co může,“ a poděkoval za vstřícnost i Slezanu, který má s městem podepsáno Memorandum o spolupráci. „Když jsme se tu byli podívat a kluci se mě ptali, kdy tu končila výroba, řekl jsem – nedávno a pak rok 1991. A oni se smáli, že ještě nebyli na světě,“ prozradil za Slezan Luděk Korč. „Prostory jsou tu parádní, věřím, že se nám podaří je naplnit, tak polovina vstupenek už je pryč. Myslím, že tu máme taky takové Dolní Vítkovice, že se tu budeme dobře bavit. Minimálně do tří do rána. Ale uvidíme, že…“ prohlásil Mirai mnohoznačně, než zakončil svým vystoupením tiskovku, kterou na začátku rozjeli Light & Love svým „borůvkovým nebem“. A když už se tak hezky rozezpíval, stihl ještě malé promotion na místeckém náměstí. Mirai je zkrátka frýdecko-místecká značka a FM City Fest se mezi ně brzy nepochybně zařadí.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.