> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nový festival FM City Fest

vloženo: 07.06.2018           komentářů: 0


Mezinárodní folklorní festival máme doslova za dveřmi, Sweetsen fest v předsíni, a přesto se v posledních dnech tlačí do popředí ještě další velká kulturní akce, která bude bytostně spjata s
Pořadatelé z Evolution Brothers, s andělsky multitalentovaným Miraiem, dávají dohromady open air festival s opravdu zvučnými jmény, která se sejdou v jeden den – 14. července – na dvou scénách v textilce Slezan na Staroměstské ulici. Organizátoři se rozhodli, že půjdou cestou „hodně muziky za málo peněz“, a tak v první vlně nabízeli lístky za pouhých 250 korun, za které lze vidět a slyšet interprety jako Poetika, Barbora Poláková, David Stypka, Mirai, Anna K., Lenny, Jakub Děkan, Pokáč, Light & Love, John Wolfhooker, Mňága a Žďorp a Paulie Garant. Za koncert každého z nich byste většinou museli vytáhnout z peněženek násobek částky, za kterou ve Frýdku-Místku dostanete hudebních zážitků hned dvanáct. A to ještě můžete přibrat děti do 12 let zdarma.

„Česko je festivalová velmoc, je tu strašně moc akcí, ale my věříme, že ta naše bude něco znamenat i v celorepublikovém měřítku tím, že bude trošku více fresh a cool. Line up máme postavený z kamarádů ze showbyznysu a chceme do Frýdku-Místku pravidelně přivádět interprety celorepublikového formátu, ne nějaké agroskupiny,“ nechal se slyšet Mirai na tiskové konferenci, a kdybyste tomu žargonu nerozuměli a nevěděli, co tím chtěl říct, tak David Stypka vše osvětluje: „Já jsem srdcař Sweetsen festu, ale tu je ještě jedna věc navíc, import umělců z celého Česka. Budu tu mít plno kámošů, počítám, že přijedu na kole a bude tu bezva večírek – ohromná párty. A bylo by fajn, kdyby byla i další roky.“

„My s touto akcí počítáme, takže jsme ji neváhali podpořit, když za námi Mirai s tímto formátem přišel. Ve městě máme spoustu výborných kulturních akcí, ale tento typ festivalu nám tu ve výčtu ještě chyběl a my doufáme, že se to povede a zařadí se mezi tradiční akce,“ říká primátor Michal Pobucký. Mirai Statutární město Frýdek-Místek pochválil, že „poskytuje všechno, co může,“ a poděkoval za vstřícnost i Slezanu, který má s městem podepsáno Memorandum o spolupráci. „Když jsme se tu byli podívat a kluci se mě ptali, kdy tu končila výroba, řekl jsem – nedávno a pak rok 1991. A oni se smáli, že ještě nebyli na světě,“ prozradil za Slezan Luděk Korč. „Prostory jsou tu parádní, věřím, že se nám podaří je naplnit, tak polovina vstupenek už je pryč. Myslím, že tu máme taky takové Dolní Vítkovice, že se tu budeme dobře bavit. Minimálně do tří do rána. Ale uvidíme, že…“ prohlásil Mirai mnohoznačně, než zakončil svým vystoupením tiskovku, kterou na začátku rozjeli Light & Love svým „borůvkovým nebem“. A když už se tak hezky rozezpíval, stihl ještě malé promotion na místeckém náměstí. Mirai je zkrátka frýdecko-místecká značka a FM City Fest se mezi ně brzy nepochybně zařadí.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.