> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Střelecké fotbalové hody

vloženo: 10.06.2018           komentářů: 0

Dobratice – Libhošť 5:4 (3:2)

Do posledního duelu na domácím trávníku vběhla pozměněná sestava domácích a svou příležitost dostali i hráči z lavičky. Od první minuty hrály Dobratice v této sestavě:

Tesarčík – Březina (60.Marek Causidis), Škapa, Šigut, Hlaváč – Matula, Stříž, Marián Causidis, Mandičak – Pařenica a Zábelka (70.Bortlíček), trenér Korabík.

Hosté v silně oslabené sestavě, ještě stále bez distancovaných hráčů, začali zápas velmi svižně a už v 1.minutě šel sám na Tesarčíka Vavřík, šanci nu včasným vyběhnutím gólman zhatil. Domácí však hráli v pořádném útlumu a Libhošť se dostávala do slibných možností nadále. V 6.minutě se opět vydali do rychlého brejku a rychlonohý Vavřík nezištně přihrával na volného spoluhráče, jenže koncovku za něj udělal vlastním gólem Březina, kdy poslal míč do protipohybu Tesarčíka a hosté vedli. Bylo to zasloužené vedení Libhoště, protože domácí se na hřišti teprve dávali hráčsky dohromady. Vždyť k první střele z jejich strany došlo až v 16.minutě, Zábelkův pokus mladý brankář, teprve osmnáctiletý, snadno lapil. Podruhé se za obranu Dobratic dostal Vavřík ve 21.minutě a ani tentokrát na Tesarčíka nevyzrál. Po ztrátě míče na pravé straně se za další tři minuty dostali hosté do přečíslení a nejstarší hráč na hřišti, čtyřicetiletý Jaroslav Čapka zvýšil na 2:0 pro hosty. Dobratice stále nic nehrály a o minutu později mohlo být už příliš zle, protože centr Vavříka dostal na pěti metrech Symerský a jeho střelu zázračně vyrazil dobratický gólman. Vysvobození z mizérie přišla po půlhodině hry, kdy se k odraženému míči dostal v šestnáctce Pařenica a zamířil přesně, 1:2. Ve 34.minutě už křičeli domácí diváci gól, ale střela pod břevno skončila na reflexivním zákroku ne brankáře, ale hostujícího Juřeny, a to byl poslední jeho zákrok v zápase. Za úmyslnou ruku musel předčasně ze hry a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Mandičák, 2:2. Najednou bylo vše jinak a domácí dostali chuť do hry a přidali na důrazu. Ten se vyplatil a těsně před přestávkou opět Pařenica z dorážky dostal Dobratice poprvé do vedení.

Druhý poločas začal ofenzívněji domácí celek a už ve 46.minutě mohli zvýšit po signálu od rohového praporku. Na přetažený centr Mandičaka však Hlaváč nedosáhl. V 51.minutě se pěkně probil mezi obránci Mandičak, perfektně jej však vykryl brankář Mička a bylo po šanci. Střeleckou smůlu neprotrhl ani Stříž, jeho pokusy dnes končily mimo branku. Zvláště ta druhá po krásné kombinaci Mandičak – Zábelka a Stříž měla gólové parametry, jen obětavý blok jednoho z obránců zabránil navýšení skóre. I v Dobraticích platilo známé pravidlo nedáš – dostaneš a stalo se tak po dalších dvou minutách. Nádherný centr z pravé strany dostal na hlavu nikým nepokrytý Melčák a Tesarčík marně plachtil vzduchem, srovnáno v oslabení na 3:3. Pak nastala tzv. pětiminutovka protiakcí a možností. Nejprve Matula uvolnil Hlaváče, střela vedle, na druhé straně osamocený Vavřík jen těsně mimo i díky teči, následná hlavička Melčáka po rohu už tak přesná nebyla. V 72.minutě si nachystal míč Hlaváč a ze 20 metrů jen orazítkoval břevno hostující branky. Jak trefit níže předvedl v 77.minutě Mandičak a střelou pod břevno opět strhl vedení na domácí stranu, 4:3. Hosté ani za tohoto stavu neubrali na snaze a zase musel nebezpečí zažehnávat včasným vyběhnutím Tesarčík. V posledních třech minutách utkání padly ještě další branky. Nejprve se dostal za všechny hráče do sóla Pařenica, ale kličku mu brankář vystihl a míč dostal mimo šestnáctku, tam si jej opět vzal na kopačky Pařenica a krásným přelobováním na zadní tyč zvýšil na 5:3 a zapsal si první hattrick v dobratickém dresu. Chvilku po rozehrání šli hosté na zteč dobratické branky a zase přišel centr zprava a volný Pham snížil na 5:4. Definitivní podobu mohl dát výsledku Marek Causidis, i jeho souboj s brankářem vyhrál mladý muž na straně Libhoště. V Dobraticích padlo tedy devět branek, domácí potvrdili opět střeleckou potenci, ale matný výkon a čtyři branky v síti dobrou vizitku obraně a dalším hráčům na hřišti, nedává. Tak ještě s odhodláním odehrát venkovní zápas v Jistebníku a pak už zasloužený oddech po výborné sezóně 2017-2018. Utkání s přehledem rozhodoval Michal Karas s asistenty na čárách, jimiž byli Marcel Bednář a Jan Sivera. ŽK: Hlaváč, Šigut a Bortlíček – Čapka Patrik, Melčák a Symerský, ČK Juřena, poslední domácí zápas sledovalo 180 diváků.

autor: KaMoš

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.