> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotbalisté skončili druzí!

vloženo: 17.06.2018           komentářů: 0

K poslednímu utkání zajížděli dobratičtí muži do Jistebníku. K soupeři, který obral naše hráče o všechny body v domácím prostředí, takže v odvetě se hrálo nejen o vrácení porážky, ale také o celkové umístění v soutěži. Už před posledním kolem bylo jasné, že vítězem se stane Dolní Datyně. Při rovnosti bodů měly Dobratice nepříznivou bilanci vzájemných zápasů o jediný gól, i skóre měli Datynští lepší, kdyby se rozhodovalo při stejném poměru gólů mezi těmito týmy. V každém případě je letošní fotbalový ročník 2017-2018 nejúspěšnějším co se týče umístění i bodů v účinkování TJ Dobratice v 1.A třídě. K utkání v Jistebníku jen krátce ze zápisu, který může každý fotbalový znalec najít na webu FAČRu.

Jistebník – Dobratice 2:4 (2:3)

Sestava Dobratic: Tesarčík – Béla, Škapa, Šigut, Skotnica – Somr (14.Matula 82. Bezecný), Matula, Stříž, Causidis – Hlaváč a Pařenica (86.Bortlíček), trenér Korabík.

Hosté šli brzy do vedení už v 5.minutě brankou Somra a to byl jeho jediný kladný počin v zápase, protože musel už ve 14.minutě indisponován odstoupit. Domácí stačili mezi tím srovnat Mohylou v 10.minutě na 1:1. Veliký problém v plánu jít za venkovní výhrou byla 26.minuta, kdy byl po druhé žluté vyloučen Šigut. „Přesilovku“ domácí zužitkovali docela záhy, kdy vedení zajistil ve 34.minutě Lebica. Jak se dá otočit utkání jen s deseti hráči v poli ukázaly Dobratice ve zbytku zápasu. Konečně protrhl střeleckou smůlu mladíček Stříž a ve 38. minutě byl nerozhodný stav 2:2. Dalším premiérovým střelcem v dobratickém dresu se stal ještě v prvním poločase Matula a do kabin šly Dobratice s vedením o jednu branku. Poslední gól Dobratic v tomto fotbalovém ročníku dal kapitán celku z pod Prašivé Marián Causidis a stanovil tak konečný výsledek na 4:2 pro hosty. Odveta za zbabraný podzim vyšla dokonale a v konečné tabulce už nikdo Dobratice nedožene a před jediným, neodehraným utkáním, což je nedělní duel Jablunkova s D.Datyní, potvrzuje druhou příčku s bodovým ziskem rovných padesát bodů a skóre 73:50. Našim fotbalistům za skvělé umístění gratulujeme!!

Zhodnocení úspěšné sezóny necháme na trenérovi, připravím s ním rozhovor do prázdninového čísla Dobratického zpravodaje. Věřím, že jste si mohli z mých komentářů v průběhu roku aspoň trošku přiblížit atmosféru z fotbalového prostředí. Přeji příjemnou dovolenou a našim fotbalistům stále výbornou formu i do další sezóny.

autor: (KaMoš)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

16.05.2018

S automobilem couval…
Policisté sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky 66letému muži z okresu Frýdek-Místek. Muž měl projíždět s osobním motorovým vozidlem obcí Brušperk. Následně měl automobil zastavit a opět se chtěl rozjet. Zřejmě omylem však zařadil zpátečku a narazil do za ním stojícího vozidla. Provedenou dechovou zkouškou policisté zjistili, že muž usedl za volant s více než 2 promilemi alkoholu v dechu. Policisté věc vedou ve zkráceném přípravném řízení. Škoda na vozidlech byla prozatím vyčíslena na 1 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

14.05.2018

Z neuzamčeného vozidla
Z neuzamčeného vozidla odcizil doklady, finanční hotovost, mobilní telefon… Dosud neznámý pachatel v závěru minulého týdne během pěti minut v obci Soběšovice na Frýdeckomístecku odcizil z neuzamčeného osobního vozidla pánskou příruční tašku. Majitel tak během chvíle přišel nejen o svou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí, ale také o svůj mobilní telefon za skoro pět tisíc korun. Devětačtyřicetiletým majitelem odcizených věcí, tak byla při oznámení tohoto skutku na obvodní oddělení ve Frýdku-Místku uvedena škoda za více jak šest tisíc korun.

12.05.2018

Objasněna krádež mobilního telefonu
Frýdeckomístečtí policisté během pár dnů objasnili krádež mobilního telefonu, ke které došlo uprostřed minulého týdne v obci Frýdek-Místek v průběhu jízdy vozidlem taxi služby. Podezřelý pětadvacetiletý muž využil doby, co se řidič vozidla taxi služby plně věnoval řízení a v průběhu předem dohodnuté trasy mu měl z prostor mezi předními sedadly odcizit mobilní telefon. Poškozenému dvaapadesátiletému řidiči měl tak krádeží způsobit škodu za skoro tisíc pět set korun. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že pachatel se již v minulosti dopustil trestné činnosti majetkového charakteru, za což byl rozsudkem Okresního soudu ve Frýdku-Místku odsouzen a potrestán.

30.04.2018

Dopravní nehoda motocyklu
Dne 30. dubna 2018 v době okolo 14:35 hodin došlo v obci Frýdek-Místek, místní část Místek na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského k dopravní nehodě motocyklu Yamaha a osobního motorového vozidla Škoda Fabia.

16.11.2017

Odcizil oplocení chránící proti vběhnutí
Dosud neznámý pachatel odcizil v době od 16. listopadu do 18. listopadu 2017 ze stavby probíhající kolem silnice I/56 bezpečnostní oplocení, které chrání vběhnutí zvěře na pozemní komunikaci. Oplocení zloděj odcizil ve směru na obec Ostravice, vedoucí kolem místní benzínové čerpací stanice. Zde na několika místech demontoval a následně odcizil třicet kusů plotových sloupků, přičemž poškodil i geotextílii, umístěnou pod oplocením.