> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotbalisté skončili druzí!

vloženo: 17.06.2018           komentářů: 0

K poslednímu utkání zajížděli dobratičtí muži do Jistebníku. K soupeři, který obral naše hráče o všechny body v domácím prostředí, takže v odvetě se hrálo nejen o vrácení porážky, ale také o celkové umístění v soutěži. Už před posledním kolem bylo jasné, že vítězem se stane Dolní Datyně. Při rovnosti bodů měly Dobratice nepříznivou bilanci vzájemných zápasů o jediný gól, i skóre měli Datynští lepší, kdyby se rozhodovalo při stejném poměru gólů mezi těmito týmy. V každém případě je letošní fotbalový ročník 2017-2018 nejúspěšnějším co se týče umístění i bodů v účinkování TJ Dobratice v 1.A třídě. K utkání v Jistebníku jen krátce ze zápisu, který může každý fotbalový znalec najít na webu FAČRu.

Jistebník – Dobratice 2:4 (2:3)

Sestava Dobratic: Tesarčík – Béla, Škapa, Šigut, Skotnica – Somr (14.Matula 82. Bezecný), Matula, Stříž, Causidis – Hlaváč a Pařenica (86.Bortlíček), trenér Korabík.

Hosté šli brzy do vedení už v 5.minutě brankou Somra a to byl jeho jediný kladný počin v zápase, protože musel už ve 14.minutě indisponován odstoupit. Domácí stačili mezi tím srovnat Mohylou v 10.minutě na 1:1. Veliký problém v plánu jít za venkovní výhrou byla 26.minuta, kdy byl po druhé žluté vyloučen Šigut. „Přesilovku“ domácí zužitkovali docela záhy, kdy vedení zajistil ve 34.minutě Lebica. Jak se dá otočit utkání jen s deseti hráči v poli ukázaly Dobratice ve zbytku zápasu. Konečně protrhl střeleckou smůlu mladíček Stříž a ve 38. minutě byl nerozhodný stav 2:2. Dalším premiérovým střelcem v dobratickém dresu se stal ještě v prvním poločase Matula a do kabin šly Dobratice s vedením o jednu branku. Poslední gól Dobratic v tomto fotbalovém ročníku dal kapitán celku z pod Prašivé Marián Causidis a stanovil tak konečný výsledek na 4:2 pro hosty. Odveta za zbabraný podzim vyšla dokonale a v konečné tabulce už nikdo Dobratice nedožene a před jediným, neodehraným utkáním, což je nedělní duel Jablunkova s D.Datyní, potvrzuje druhou příčku s bodovým ziskem rovných padesát bodů a skóre 73:50. Našim fotbalistům za skvělé umístění gratulujeme!!

Zhodnocení úspěšné sezóny necháme na trenérovi, připravím s ním rozhovor do prázdninového čísla Dobratického zpravodaje. Věřím, že jste si mohli z mých komentářů v průběhu roku aspoň trošku přiblížit atmosféru z fotbalového prostředí. Přeji příjemnou dovolenou a našim fotbalistům stále výbornou formu i do další sezóny.

autor: (KaMoš)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.