> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V Brně uhráli bod za remízu

vloženo: 15.10.2018           komentářů: 0

V okleštěné sestavě jsme v Brně uhráli bod za remízu 28:28.Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek odcestovali k zápasu 6. kola Strabag Rail extraligy v okleštěné sestavě. Na jihu Moravy velkou část utkání vedli, ale ke konci museli i dotahovat jednobrankový náskok soupeře. Nakonec si do tabulky připsali jeden bod za remízu 28:28.

K utkání v Brně vůbec nenastoupili Vojtěch Petrovský a Sebastián Strack, které do střetnutí nepustily zdravotní potíže. Adam Gřešek odehrál na pivotu 20 minut a poté si obnovil zranění, které si přivodil v předešlém kole proti Zubří, kdy si vymknul kotník.

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek tak usilovali o další extraligové body bez hráčů, kteří patří k základním stavebním kamenům družstva. Přesto si ale nevedli vůbec špatně. Celý první poločas to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Po první půli tak mohli být rozhodně spokojenější než domácí celek. Vedli o čtyři branky poměrem 18:14.

Nepolevili ani po změně stran. Chvílemi byl jejich náskok dokonce pětigólový. Brno však dokázalo v závěru vyrovnat a v posledních pěti minutách se dokonce dostalo do jednobrankového vedení. Naši hráči však dokázali ještě vyrovnat a z Brna si přivezli jeden bod za remízu 28:28.

„Před utkáním jsme měli problémy s nominací na zápas. Nastoupili jsme v hodně okleštěné sestavě. Navíc po dvaceti minutách nám vypadl Adam Gřešek, který si obnovil zranění z předchozího duelu,“ upozornil trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt.

„Drtivou část zápasu jsme vedli, ale ke konci nám i vinou užšího kádru došly síly, ale na to se nechci vymlouvat. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout to, že zraněné hráče dokázali důstojně nahradit ti, kteří tak pravidelně nehrají,“ podotkl Kekrt a zároveň zdůraznil, že jeho svěřenci uhráli v Brně cenný bod.

K dalšímu utkání nastoupí náš výběr Pepino SKP Frýdek-Místek až ve středu 31. října, kdy na domácí palubovce přivítá obhájce titulu z Karviné.

„Uvidíme, jestli taková doba bude stačit k tomu, aby se hráči, kteří jsou momentálně zranění, dali do pořádku. Momentálně si to netroufám odhadovat, ale Vojta Petrovský i Sebastián Strack mají potíže dlouhodobějšího charakteru. Nyní tak nedokážu říct, jak dlouho nám budou ještě chybět,“ poznamenal frýdecko-místecký lodivod.

Náš celek zůstal po 6. kole na 8. místě. Momentálně má 5 bodů. Karviná, která je naším nejbližším protivníkem, má o dva body více. V tabulce ji patří 5. příčka.

SKKP Handball Brno – Pepino SKP Frýdek-Místek 28: 28 (14:18)

Sestava SKP F-M: Pyško, Cáb, Coch – Stržínek 6, Šimek, Klaban 3, Gřešek, Bureš 1, Kocich 9/1, Žvak 2, Mazur, Musálek, Mynář, Bosák 7. Trenér: Jiří Kekrt.

Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 2:1. Diváci: 380.

autor: Jan Smekal

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.