> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dny proti chudobě

vloženo: 15.10.2018           komentářů: 0

Dny proti chudobě ve Frýdku-Místku
Slezská diakonie se letos zapojí do celosvětově pořádaných kampaní zaměřených na boj proti chudobě. Při této příležitosti uspořádá již šestý ročník projektu „Dny proti chudobě“, který nabídne zajímavý program pro širokou veřejnost i pro osoby, kteří se ocitli na prahu chudoby.
Dny proti chudobě se uskuteční od 15. října 2018 do 17. října 2018 v různých objektech a lokalitách města.
Program bude zahájen v pondělí v 8:30 hodin přednáškou pro studenty středních škol v Knihovně Frýdek-Místek v Modrém salónku. ADRA připravila již tradičně pro osoby v nouzi zdarma stříhání a holení, které nabídne od 9 do 12 hodin. V 10:00 bude otevřena Výdejna potravinové a materiální pomoci. Zakončení prvního dne proběhne v Kině Vlast, kde je pro veřejnost přichystáno promítání dokumentárního filmu „Nejlepší ze všech světů“ (od 17 hod.). Vstupné je symbolické – jeden pár ponožek.
Úterý bude zahájeno bohoslužbou v modlitebně církve adventistů SD. Mezitím proběhne druhá přednáška pro studenty středních škol v Knihovně Frýdek-Místek v Modrém salónku. Od 13:00 do 15:00 hodin bude lidem bez domova v areálu Sokolík rozdávána teplá polévka a hygienické balíčky, které připraví pracovníci Českého červeného kříže.
Ve středu proběhne potravinová sbírka pracovníků Magistrátu města Frýdek-Místek. Vybrané potraviny budou předány středisku SÁRA F-M. Pro klienty azylových domů, ale i veřejnost, je od 14 do 19 hodin na programu turnaj v šipkách BEHTEL DARTS OPEN 2018 a konečné zakončení programu v podobě večerního posezení u ohně a opékání párků.
Dny proti chudobě pořádá letos již potřetí Slezská diakonie ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a dalšími místními organizacemi ADRA, Český červený kříž, Knihovna Frýdek-Místek, Modrý kříž, Armáda spásy, Kultura F-M.
V rámci tohoto projektu je připraven i doprovodný program: výstava obrázků žáků základní školy na téma „Bohatství versus chudoba“. Výstava proběhne v prostorách Knihovny v Místku a součástí výstavy bude soutěž o nejhezčí obrázek. Do hlasování bude zapojena veřejnost a odborná porota.
Podrobný program najdete na facebooku: Dny proti chudobě Frýdek-Místek.

Jan Savický a Lucie Drkošová
pracovníci střediska BETHEL FM

autor: armadaspasy.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.