> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dny proti chudobě

vloženo: 15.10.2018           komentářů: 0

Dny proti chudobě ve Frýdku-Místku
Slezská diakonie se letos zapojí do celosvětově pořádaných kampaní zaměřených na boj proti chudobě. Při této příležitosti uspořádá již šestý ročník projektu „Dny proti chudobě“, který nabídne zajímavý program pro širokou veřejnost i pro osoby, kteří se ocitli na prahu chudoby.
Dny proti chudobě se uskuteční od 15. října 2018 do 17. října 2018 v různých objektech a lokalitách města.
Program bude zahájen v pondělí v 8:30 hodin přednáškou pro studenty středních škol v Knihovně Frýdek-Místek v Modrém salónku. ADRA připravila již tradičně pro osoby v nouzi zdarma stříhání a holení, které nabídne od 9 do 12 hodin. V 10:00 bude otevřena Výdejna potravinové a materiální pomoci. Zakončení prvního dne proběhne v Kině Vlast, kde je pro veřejnost přichystáno promítání dokumentárního filmu „Nejlepší ze všech světů“ (od 17 hod.). Vstupné je symbolické – jeden pár ponožek.
Úterý bude zahájeno bohoslužbou v modlitebně církve adventistů SD. Mezitím proběhne druhá přednáška pro studenty středních škol v Knihovně Frýdek-Místek v Modrém salónku. Od 13:00 do 15:00 hodin bude lidem bez domova v areálu Sokolík rozdávána teplá polévka a hygienické balíčky, které připraví pracovníci Českého červeného kříže.
Ve středu proběhne potravinová sbírka pracovníků Magistrátu města Frýdek-Místek. Vybrané potraviny budou předány středisku SÁRA F-M. Pro klienty azylových domů, ale i veřejnost, je od 14 do 19 hodin na programu turnaj v šipkách BEHTEL DARTS OPEN 2018 a konečné zakončení programu v podobě večerního posezení u ohně a opékání párků.
Dny proti chudobě pořádá letos již potřetí Slezská diakonie ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a dalšími místními organizacemi ADRA, Český červený kříž, Knihovna Frýdek-Místek, Modrý kříž, Armáda spásy, Kultura F-M.
V rámci tohoto projektu je připraven i doprovodný program: výstava obrázků žáků základní školy na téma „Bohatství versus chudoba“. Výstava proběhne v prostorách Knihovny v Místku a součástí výstavy bude soutěž o nejhezčí obrázek. Do hlasování bude zapojena veřejnost a odborná porota.
Podrobný program najdete na facebooku: Dny proti chudobě Frýdek-Místek.

Jan Savický a Lucie Drkošová
pracovníci střediska BETHEL FM

autor: armadaspasy.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.