> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dech se přihlížejícím zatajil

vloženo: 01.11.2018           komentářů: 0


Chance Liga - 20. kolo (st 31.10., 18:00)
HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 4:2(0:0, 2:1, 2:1)

Arena: Hala Polárka, diváci: 1004
Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 21. Žovinec (Husák, Kofroň), 35. J. Kalus (Machala, Rudovský), 41. Martynek (Rudovský, Bartko), 60. Machala (Kofroň) – 38. M. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 44. Gaspar (Flynn). Rozhodčí: Petr Přikryl, Vojtěch Fiala – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1004.

HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, Krisl – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Novotný, Klimša (A) – J. Kalus, Peterek, Raška – Rudovský, Przybyla, Christov – Machala.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pavlas (C), Gaspar, Smetana (A), Kvasnička, Jebavý (A), Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Rousek, M. Zadražil, Voženílek – Flynn, Jirásek, Machač – Šik, M. Havelka, J. Dvořák.
Rysi porazili šesté Litoměřice v tabulce 4:2


Další den, další zápas. Dnes s Litoměřicemi. Úvodní třetina byla bez gólu. Dech se přihlížejícím zatajil, když Jan Hladonik škaredě narazil do mantinelu. Po zbytek třetiny se na ledě už neobjevil. Do druhé třetiny nastoupil. V té padly už i branky. Dvě na straně domácích a jedna na straně Litoměřic. V poslední periodě přidali Frýdečtí ještě dvě branky a hosté jednu. To znamená, že body zůstaly doma.

V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól, puk putoval z jedné strany hřiště na druhou. Byl však zraněn domácí hráč Jan Hladonik. V boji se spoluhráčem ošklivě narazil hlavou do mantinelu a v doprovodu spoluhráčů odcházel z ledu, následně odešel do kabiny. Do velké šance se dostal frýdeckomístecký Jan Zahradníček, ale jeho příležitost zneškodnil Tomáš Král.

Na druhou třetinu byl Honza Hladonik připravený. Kdo byl ale také připravený, byl Dušan Žovinec se svou ránou od modré čáry, kterou překonal Krále. Jan Kalus a Ondřej Machala společně dostali kotouč do útočného pásmu. Poté Machala vystřelil směrem ke Kalusovi, který měl nastavenou hokejku, od níž se puk odrazil do branky. Hosté ale stihli dát gól, když byli Slezané ve čtyřech. Martin Kadlec dostal přihrávku od Markuse Korkiakoskiho a rána Kadlece prosvištěla do frýdecké sítě.

Třetí perioda přinesla pěknou podívanou. V čtyřicáté první minutě skóroval Rostislav Martynek do prázdné branky, která se před ním naskytla. Větší šanci na dorovnání a zisk bodů poskytl svému týmu Michael Gaspar, který se dostal k vyraženému kotouči a dopíchl jej za rozvaleného Hlaváče, který se snažil zakročit betonem, ale byl příliš krátký. Třicet osm vteřin vletěl puk do prázdné brány směrem od Ondřeje Machaly, když se hosté pokoušeli vrátit do hry v šesti bez brankáře.
Ohlasy k utkání
HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Velmi těžký zápas. Je super, že jsme před pauzou získali tři body. Litoměřice jsou kvalitním soupeřem, mají spoustu mladých hráčů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale musím smeknout před Honzou Hlaváčem, který nás v důležitých chvílích podržel. Díky tomu jsou tři body doma, z toho mám velkou radost.

HC Stadion Litoměřice

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme neodvezli nějaký bod, ale vedli jsme vyrovnané utkání, poměrně rychlé, ale byli lepší v koncovce.

autor: Markéta Mikeschová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.