> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dech se přihlížejícím zatajil

vloženo: 01.11.2018           komentářů: 0


Chance Liga - 20. kolo (st 31.10., 18:00)
HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 4:2(0:0, 2:1, 2:1)

Arena: Hala Polárka, diváci: 1004
Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 21. Žovinec (Husák, Kofroň), 35. J. Kalus (Machala, Rudovský), 41. Martynek (Rudovský, Bartko), 60. Machala (Kofroň) – 38. M. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 44. Gaspar (Flynn). Rozhodčí: Petr Přikryl, Vojtěch Fiala – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1004.

HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, Krisl – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Novotný, Klimša (A) – J. Kalus, Peterek, Raška – Rudovský, Przybyla, Christov – Machala.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pavlas (C), Gaspar, Smetana (A), Kvasnička, Jebavý (A), Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Rousek, M. Zadražil, Voženílek – Flynn, Jirásek, Machač – Šik, M. Havelka, J. Dvořák.
Rysi porazili šesté Litoměřice v tabulce 4:2


Další den, další zápas. Dnes s Litoměřicemi. Úvodní třetina byla bez gólu. Dech se přihlížejícím zatajil, když Jan Hladonik škaredě narazil do mantinelu. Po zbytek třetiny se na ledě už neobjevil. Do druhé třetiny nastoupil. V té padly už i branky. Dvě na straně domácích a jedna na straně Litoměřic. V poslední periodě přidali Frýdečtí ještě dvě branky a hosté jednu. To znamená, že body zůstaly doma.

V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól, puk putoval z jedné strany hřiště na druhou. Byl však zraněn domácí hráč Jan Hladonik. V boji se spoluhráčem ošklivě narazil hlavou do mantinelu a v doprovodu spoluhráčů odcházel z ledu, následně odešel do kabiny. Do velké šance se dostal frýdeckomístecký Jan Zahradníček, ale jeho příležitost zneškodnil Tomáš Král.

Na druhou třetinu byl Honza Hladonik připravený. Kdo byl ale také připravený, byl Dušan Žovinec se svou ránou od modré čáry, kterou překonal Krále. Jan Kalus a Ondřej Machala společně dostali kotouč do útočného pásmu. Poté Machala vystřelil směrem ke Kalusovi, který měl nastavenou hokejku, od níž se puk odrazil do branky. Hosté ale stihli dát gól, když byli Slezané ve čtyřech. Martin Kadlec dostal přihrávku od Markuse Korkiakoskiho a rána Kadlece prosvištěla do frýdecké sítě.

Třetí perioda přinesla pěknou podívanou. V čtyřicáté první minutě skóroval Rostislav Martynek do prázdné branky, která se před ním naskytla. Větší šanci na dorovnání a zisk bodů poskytl svému týmu Michael Gaspar, který se dostal k vyraženému kotouči a dopíchl jej za rozvaleného Hlaváče, který se snažil zakročit betonem, ale byl příliš krátký. Třicet osm vteřin vletěl puk do prázdné brány směrem od Ondřeje Machaly, když se hosté pokoušeli vrátit do hry v šesti bez brankáře.
Ohlasy k utkání
HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Velmi těžký zápas. Je super, že jsme před pauzou získali tři body. Litoměřice jsou kvalitním soupeřem, mají spoustu mladých hráčů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale musím smeknout před Honzou Hlaváčem, který nás v důležitých chvílích podržel. Díky tomu jsou tři body doma, z toho mám velkou radost.

HC Stadion Litoměřice

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme neodvezli nějaký bod, ale vedli jsme vyrovnané utkání, poměrně rychlé, ale byli lepší v koncovce.

autor: Markéta Mikeschová

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.