> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

MFK Frýdek-Místek - FC Hlučín 2:0

vloženo: 03.11.2018           komentářů: 0

Valcíři poslední domácí fotbalové představení zvládli. Hlučín jsme porazili v rámci 14. kola MSFL 2:0 a přerušili tří zápasovou sérii bez bodu. Hlučín si sice vypracoval především v první půli množství šancí, žádnou však nedokázal přeměnit v gól. Lipina se oproti tomu prosadila v úvodní části dvakrát a rozhodla o osudu utkání.

14.kolo (3.11.2018) | Stovky
MFK Frýdek-Místek - FC Hlučín
2:0


Komentář

Po karetním trestu se vrátil do základní sestavy Daniel Bialek, jedinou absencí bylo zranění brankáře Muchy. Z dorostu byl tak povolán Majer. Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří hráli prim a dokázali si vypracovat i několik zajímavých náznaků možností. Zchladila je však šestá minuta. Rychlý proitútok přetavil ve vedoucí branku Valcířů Patrik Strnad a prolomil své střelecké trápení.

Hlučín však i nadále pokračoval v aktivní, kombinační hře a dařilo se mu dostávat do šancí. Zastavovaly je však buď ofsajdové pozice, vlastní nepřesnost v zakončení a nebo výborně chytající brankář Mrozek. Za vše můžeme uvést 19. minutu, kdy Mrozek vytáhl střelu zpoza vápna a Štefko následně rozvlnil síť z ofsajdu. Tlak hostů byl v určitých opravdu velký, Hlučínu však nebylo přáno. Kraut ve 22. minutě z voleje jen těsně minul bránu a soupeř mohl hodně litovat.

V 37. minutě totiž byl nařízen pokutový kop pro Frýdek-Místek, který přetavil ve dvanáctý gól v sezóně Adam Varadi. To už z hosty poměrně zatřáslo. Pomyslný hřebíček mohl zasadit v závěru půle Strnad, ale obrovskou šancí pohrdl.

S pohodlným dvoubrankovým náskokem načali Valcíři druhé dějství velkou šancí Hrušky, který byl u míče dříve než gólman, z velkého úhlu však nastřelil tyč. O chvíli později pak zatřásl s břevnem kapitán Literák. Hlučín už se jen s těží dostával do tlaku jako v první půli. V 74. minutě De Carvalho pohrdal zdramatizování a pálil těsně nad. Ani Valcíři však nesáhli k definitivnímu rozhodnutí, když neproměnili žádný z nadějných brejků.
Ohlasy trenérů

Jan Žižka: Utkání jsme zvládli, myslím, že i herně a bojovně. Soupeř měl v určitých pasážích dobré momenty. Myslím, že jsme ale vyhráli zaslouženě.

autor: MFK F-M

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.