> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Frýdek-Místek - FC Hlučín 2:0

vloženo: 05.11.2018           komentářů: 0

Valcíři poslední domácí fotbalové představení zvládli. Hlučín jsme porazili v rámci 14. kola MSFL 2:0 a přerušili tří zápasovou sérii bez bodu. Hlučín si sice vypracoval především v první půli množství šancí, žádnou však nedokázal přeměnit v gól. Lipina se oproti tomu prosadila v úvodní části dvakrát a rozhodla o osudu utkání.

14.kolo (3.11.2018) | Stovky
MFK Frýdek-Místek - FC Hlučín
2:0


Komentář

Po karetním trestu se vrátil do základní sestavy Daniel Bialek, jedinou absencí bylo zranění brankáře Muchy. Z dorostu byl tak povolán Majer. Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří hráli prim a dokázali si vypracovat i několik zajímavých náznaků možností. Zchladila je však šestá minuta. Rychlý protiútok přetavil ve vedoucí branku Valcířů Patrik Strnad a prolomil své střelecké trápení.

Hlučín však i nadále pokračoval v aktivní, kombinační hře a dařilo se mu dostávat do šancí. Zastavovaly je však buď ofsajdové pozice, vlastní nepřesnost v zakončení a nebo výborně chytající brankář Mrozek. Za vše můžeme uvést 19. minutu, kdy Mrozek vytáhl střelu zpoza vápna a Štefko následně rozvlnil síť z ofsajdu. Tlak hostů narůstal, Hlučínu však nebylo přáno. Kraut ve 22. minutě z voleje jen těsně minul bránu a soupeř mohl hodně litovat.

V 37. minutě byl totiž nařízen pokutový kop pro Frýdek-Místek, který přetavil ve dvanáctý gól v sezóně Adam Varadi. To už s hosty poměrně zatřáslo. Pomyslný hřebíček mohl zasadit v závěru půle Strnad, ale obrovskou šancí pohrdl.

S pohodlným dvoubrankovým náskokem načali Valcíři druhé dějství velkou šancí Hrušky, který byl u míče dříve než gólman, z velkého úhlu však nastřelil tyč. O chvíli později pak zatřásl s břevnem kapitán Literák. Hlučín už se jen s těží dostával do tlaku jako v první půli. V 74. minutě De Carvalho pohrdl zdramatizování a pálil těsně nad. Ani Valcíři však nesáhli k definitivnímu rozhodnutí, když neproměnili žádný z nadějných brejků.
Ohlasy trenérů

Jan Žižka: Utkání jsme zvládli, myslím, že i herně a bojovně. Soupeř měl v určitých pasážích dobré momenty. Myslím, že jsme ale vyhráli zaslouženě.

autor: MFK F-M

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.