> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Osobní statistika těší

vloženo: 27.11.2018           komentářů: 0

Hruška: Osobní statistika těší, přednější je týmová.Ačkoliv mu bude na konci listopadu teprve dvacet let, patřil na podzim Jan Hruška k nejvytíženějším hráčům našeho kádru. Překvapení to ale zdaleka není, vždyť na jaře si připsal odchovanec Valcířů 11 startů v druhé lize. Hráči, který střídal posty krajního obránce a záložníka, se první část sezóny povedla také statisticky. S pěti gólovými asistencemi se stal nejlepším nahrávačem týmu. Jak hodnotí tento fakt i celý uplynulý podzim, se dozvíte v našem povídání.

22 bodů a osmé místo v tabulce, jak si spokojený s podzimem?
Spokojený jsem tak napůl. Když se podívám na všechny okolnosti, osmé místo není vyloženě špatné, ale mohlo to být lepší. Na mohlo, se však nehraje.

Nastoupil si do všech utkání, posbíral si nejvíce gólových asistencí z celého týmu, k tomu přidal dva góly. I z toho se dá usoudit, že byl pro tebe podzim povedený, jak ho hodnotíš z hlediska osobních výkonů?
Statistiky mě celkem těší, nicméně opět se budu opakovat. Mohlo to být lepší. Ať si však každý říká, co chce, já spokojený částečně jsem. Jasně, byly tam i zápasy, které mi nevyšly tak, jak jsem chtěl, ale to je u mladých časté. Není jednoduché si udržet stabilní nadprůměrnou formu. Až se mi to podaří, pak budou osobní výkony a statistiky lepší a lepší.

Střídal si posty krajního obránce a záložníka. Kde ti to více vyhovuje? Nebo to nějak nerozlišuješ?
Už to ani nějak nevnímám. Vždy se snažím odvést maximum a je jedno, jestli to je na obránci nebo záložníkovi.

Půl rok ve druhé lize, nyní půl rok v MSFL. Jak moc velký je rozdíl mezi soutěžemi dle tvého mínění?
Z mého pohledu velký. Druhá liga je náročnější a samozřejmě rychlejší. Jsem rád, že jsem se v zimě probojoval do kádru a trenér Pulpit mi dal šanci.

Hodně se řešila otázka hry doma a venku. Zeptám se i tebe. Kde vidíš příčinu toho, že se nám na hřišti soupeřů vůbec nedařilo?
Pominu-li proměňování šancí doma a venku...Nejspíš to bude v mládí a nezkušenosti.

Ještě před začátkem MSFL si v jednom z rozhovorů říkal, že máš sice zkušenosti z druhé ligy, ale pořád jsi mladý hráč a máš se co učit. Změnilo se něco za půl roku? Vnímáš, že tvá role v týmu je významnější, o čemž vypovídají i tvé statistiky?
Nemyslím si, že by má role byla významnější. Cítím se pořád jako ten hráč na začátku sezóny.

Pokud se podíváme na podzimní zápasy v MSFL, od vysoké porážky v Petřkovicích jsme v dalších čtyřech utkáních posbírali pouze tři body. Vidíš v tom spojitost právě s prohrou v Petřkovicích? Jak moc velká rána to byla?
Poslední nezvládnuté zápasy mě upřímně mrzí daleko víc než porážka v Petřkovicích. Ten konec nám nevyšel. Samozřejmě i ta prohra 6:0 byla rána, ale to podle mě nemělo vliv na naši psychiku a výkonnost v dalších zápasech.

Který ze soupeřů byl podle tebe nejvíc nepříjemný?
Za mě byla nejvíc nepříjemná Líšeň. Hrála rychlý fotbal a protiútoky měla fakt dobré. Potom Kroměříž, Velké Meziříčí.

Jak bylo zmíněno, Frýdek přezimuje na osmém místě. Jak vidíš potenciál našeho týmu? Může na jaře bojovat o přední příčky? Co je třeba zlepšit?
Jelikož nevím, jaká bude situace v klubu, jaké bude pokračování, kdo tady zůstane a další věci, netroufnu si odpovědět.

Je něco, co tě za půl roku v MSFL překvapilo, ať už v pozitivním, či negativním?
Nepřekvapilo mě asi vůbec nic. Nic si momentálně nevybavuji.

Za podzim pět asistencí a dva góly. Máš nějakou metu pro jaro nebo osobní statistiky tolik nevnímáš?
Kdyby na konci ročníku byla ta čísla zdvojnásobená, nezlobil bych se. Spíše, než osobní statistiky, bych však upřednostnil ty týmové. Ty, ať jsou lepší a budu, budeme spokojení.

Který zápas z podzimu si dle tvého nejvíce povedl? Byl naopak nějaký, na který bys nejraději z pohledu osobního výkonu zapomněl?
Nejvíce se mi povedl zápas ve Valmezu a doma s Vrchovinou či Hulínem. Naopak, nepovedené poslední kolo v Benešově, domácí utkání s Otrokovicemi.

Na závěr trochu odlehčeněji. Máš před zápasy nějaký rituál? Jak relaxuješ před utkáním, co tě, jak se říká, dobře naladí?
Rituál nemám žádný. A co mě dobře naladí? Dobré jídlo, hudba, Playstation, rodina a přátelé.

autor: MFK F-M

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.