> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vezeme se na vítězné vlně.

vloženo: 03.12.2018           komentářů: 0

Přes Lovosice postupujeme do semifinále poháru

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek zvítězili pošesté v řadě. Tentokrát ve čtvrtfinále Českého poháru otočili nepříznivě se vyvíjející duel proti Lovosicím a postoupili mezi čtyři nejlepší celky této soutěže.

Začátek střetnutí nevypadal na to, že by naše družstvo mohlo prodloužit sérii vítězných utkání. Trenér Jiří Kekrt sice proklamuje, že se tým chce v poháru dostat co nejdále, ale úvod duelu proti Lovosicím tomu příliš neodpovídal. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu velice vlažně, za což je Lovosice trestaly. Po pěti minutách už tak vedly 4:1. Jiří Kekrt si tak tentokrát poměrně brzy bral první oddechový čas. Největší rozdíl ve skóre pak byl osm minut před koncem prvního poločasu. To hosté vedli dokonce 15:9. V závěru první půle jsme však dokázali snížit na rozdíl tří branek, takže po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:18.

Začátek druhého dějství vypadal přesně obráceně oproti úvodu první půle. Tato část utkání jednoznačně vyzněla pro náš celek, který prvních jedenáct minut vyhrál poměrem 8:2, takže otočil průběh střetnutí ve svůj prospěch. Rozstřílel se Martin Kocich, který po změně stran nasázel Lovosicím sedm gólů. To za hosty se nejčastěji trefoval Václav Klimt, který skóroval celkem dvanáctkrát. Ani takto vysoký brankový příspěvek však Lovosicím nestačil. Od chvíle, kdy se naši hráči ujali vedení, nepřipustili žádné velké drama a dokráčeli už k šestému vítězství v řadě, díky kterému si zajistil postup do semifinále Českého poháru.

„Nejprve bych chtěl pogratulovat domácímu kouči Jiřímu Kekrtovi k vítězství. Prohra mě velice mrzí, protože jsme tady v určitých chvílích podávali kvalitní výkon v obraně i v útoku, ale opět jsme se potýkali s tím, s čím se potýkáme pořád dokola. A sice s chybami, kterých jsme se dopustili,“ uvedl po utkání trenér HC FCC Město Lovosice Milan Berka. „Dokážu akceptovat ty, ke kterým nás soupeř donutil, ale nedokážu akceptovat, že jsme během krátké chvíle přišli o náskok, který jsme si budovali celý první poločas. Takto jsme prohráli všechna venkovní utkání. A ze stejného důvodu jsme takto prohráli i dnes,“ zdůraznil.

„Navíc, když jsme měli šance, tak jsme je neproměňovali a ještě se nám stávaly triviální technické chyby. Ať už přihrávka soupeři rovnou do ruky nebo klepnutí si míčem o nohu. Mrzí mě také zranění, která nás postihla, ale takto to zkrátka občas chodí,“ konstatoval. „Dneska jsme se o výhru připravili sami, sami jsme se poslali dolů. V takovém případě pak síly ubývají rychleji. Během pěti minut jsme spadli úplně někam jinam, než jsme pracovali v prvních třiceti minutách. V takových případech pak hlava začne fungovat jinak, než má. Určitě jsme dneska neprohráli kvůli tomu, že jsme včera hráli na Dukle,“ poznamenal Berka.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt byl rád, že jeho hráči dokázali utkání nakonec dovést do vítězného konce.

„Chtěl bych podotknout, že stejně, jako dnes prohrály Lovosice, jsme my prohráli u nich. Z tohoto pohledu je to 1:1. Upozorňovali jsme hráče, že Lovosice chtějí vyhrávat v každém utkání, a sice i v poháru, což se nedá říct o všech mužstvech,“ řekl Kekrt. „My jsme v první polovině měli problém s hlavou. Máme totiž v kádru dost mladých hráčů a bohužel ani starší tomu nepomohli. Po sérii vítězných utkání šli do zápasu s tím, že se snad ani nemůže nic stát. Jsem rád, že si kluci nakonec nechali říct a už do šaten jsme odcházeli s vizí, že se výsledek ještě dá otočit. Kdybychom prohrávali o pět a byli ještě v obraně, tak to mohlo být úplně jiné,“ upozornil.

„Můj názor je ten, že bylo poznat, že Lovosice mají v nohách utkání na Dukle. I proto jsme na tom dnes byli kondičně lépe, než soupeř, což nebývá běžně zvykem v našich případech,“ dodal.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 36:31 (15:18)

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3
Vyloučení: 5:5
Diváci: 128

Sestava SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek, Šimek 1, Petrovský 2, Klaban 8, Gřešek 5, Bureš, Kocich 7/4, Strack 6, Žvak 1, Mynář 2, Bosák 4. Trenér: Jiří Kekrt.

autor: Jan Smekal

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.