> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vezeme se na vítězné vlně.

vloženo: 03.12.2018           komentářů: 0

Přes Lovosice postupujeme do semifinále poháru

Naši hráči Pepino SKP Frýdek-Místek zvítězili pošesté v řadě. Tentokrát ve čtvrtfinále Českého poháru otočili nepříznivě se vyvíjející duel proti Lovosicím a postoupili mezi čtyři nejlepší celky této soutěže.

Začátek střetnutí nevypadal na to, že by naše družstvo mohlo prodloužit sérii vítězných utkání. Trenér Jiří Kekrt sice proklamuje, že se tým chce v poháru dostat co nejdále, ale úvod duelu proti Lovosicím tomu příliš neodpovídal. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu velice vlažně, za což je Lovosice trestaly. Po pěti minutách už tak vedly 4:1. Jiří Kekrt si tak tentokrát poměrně brzy bral první oddechový čas. Největší rozdíl ve skóre pak byl osm minut před koncem prvního poločasu. To hosté vedli dokonce 15:9. V závěru první půle jsme však dokázali snížit na rozdíl tří branek, takže po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:18.

Začátek druhého dějství vypadal přesně obráceně oproti úvodu první půle. Tato část utkání jednoznačně vyzněla pro náš celek, který prvních jedenáct minut vyhrál poměrem 8:2, takže otočil průběh střetnutí ve svůj prospěch. Rozstřílel se Martin Kocich, který po změně stran nasázel Lovosicím sedm gólů. To za hosty se nejčastěji trefoval Václav Klimt, který skóroval celkem dvanáctkrát. Ani takto vysoký brankový příspěvek však Lovosicím nestačil. Od chvíle, kdy se naši hráči ujali vedení, nepřipustili žádné velké drama a dokráčeli už k šestému vítězství v řadě, díky kterému si zajistil postup do semifinále Českého poháru.

„Nejprve bych chtěl pogratulovat domácímu kouči Jiřímu Kekrtovi k vítězství. Prohra mě velice mrzí, protože jsme tady v určitých chvílích podávali kvalitní výkon v obraně i v útoku, ale opět jsme se potýkali s tím, s čím se potýkáme pořád dokola. A sice s chybami, kterých jsme se dopustili,“ uvedl po utkání trenér HC FCC Město Lovosice Milan Berka. „Dokážu akceptovat ty, ke kterým nás soupeř donutil, ale nedokážu akceptovat, že jsme během krátké chvíle přišli o náskok, který jsme si budovali celý první poločas. Takto jsme prohráli všechna venkovní utkání. A ze stejného důvodu jsme takto prohráli i dnes,“ zdůraznil.

„Navíc, když jsme měli šance, tak jsme je neproměňovali a ještě se nám stávaly triviální technické chyby. Ať už přihrávka soupeři rovnou do ruky nebo klepnutí si míčem o nohu. Mrzí mě také zranění, která nás postihla, ale takto to zkrátka občas chodí,“ konstatoval. „Dneska jsme se o výhru připravili sami, sami jsme se poslali dolů. V takovém případě pak síly ubývají rychleji. Během pěti minut jsme spadli úplně někam jinam, než jsme pracovali v prvních třiceti minutách. V takových případech pak hlava začne fungovat jinak, než má. Určitě jsme dneska neprohráli kvůli tomu, že jsme včera hráli na Dukle,“ poznamenal Berka.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt byl rád, že jeho hráči dokázali utkání nakonec dovést do vítězného konce.

„Chtěl bych podotknout, že stejně, jako dnes prohrály Lovosice, jsme my prohráli u nich. Z tohoto pohledu je to 1:1. Upozorňovali jsme hráče, že Lovosice chtějí vyhrávat v každém utkání, a sice i v poháru, což se nedá říct o všech mužstvech,“ řekl Kekrt. „My jsme v první polovině měli problém s hlavou. Máme totiž v kádru dost mladých hráčů a bohužel ani starší tomu nepomohli. Po sérii vítězných utkání šli do zápasu s tím, že se snad ani nemůže nic stát. Jsem rád, že si kluci nakonec nechali říct a už do šaten jsme odcházeli s vizí, že se výsledek ještě dá otočit. Kdybychom prohrávali o pět a byli ještě v obraně, tak to mohlo být úplně jiné,“ upozornil.

„Můj názor je ten, že bylo poznat, že Lovosice mají v nohách utkání na Dukle. I proto jsme na tom dnes byli kondičně lépe, než soupeř, což nebývá běžně zvykem v našich případech,“ dodal.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 36:31 (15:18)

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3
Vyloučení: 5:5
Diváci: 128

Sestava SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek, Šimek 1, Petrovský 2, Klaban 8, Gřešek 5, Bureš, Kocich 7/4, Strack 6, Žvak 1, Mynář 2, Bosák 4. Trenér: Jiří Kekrt.

autor: Jan Smekal

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.