> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HC Frýdek-Místek vs. HC Slavia

vloženo: 03.01.2019           komentářů: 0

V prvním letošním zápase se na domácím ledě představí Slavia Praha
V rámci čtyřicátého prvního kola Chance Ligy do haly Polárky přijede Slavia Praha. Ta se nachází na devátém místě s padesáti šesti body a Frýdek je o pouhé dvě příčky pod ní s padesáti dvěma body. Zápas odstartuje ve čtvrtek v 18:00.
Slavia má velkou možnost sesadit Litoměřice z osmého místa

Litoměřice, které jsou na posledním místě top osmičky, mají padesát osm bodů. Mezi nimi a Slavií je rozdíl pouhých dvou bodů. Toto kolo ale Litoměřice nehrají, protože ho už odehrály na začátku října proti Přerovu. Proto je to pro Slavii důležitý zápas, pokud vyhraje, půjde na osmou příčku.

Právě proti již zmiňovaným Litoměřicím si v posledním loňském kole Slavia poměřila síly. V sedmé minutě skóroval domácí pražský hráč Heldák. O pár minut později Marcel odpověděl a bylo srovnáno. Do konce úvodní třetiny se ještě hostům povedlo přidat branku, 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce nedošlo k žádnému gólu, pouze k pár vyloučením a několika šancím.

Závěrečná třetina toho z gólové podívané také moc nepřinesla. Padla pouze jedna branka z hokejky domácího Vlčka. Stav 2:2 zůstal neměnný a šanci rozhodnout o vítězi dostalo prodloužení. Ačkoli ani tam nebyl vítěz známý, proto jej musely určit samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Litoměřic, tudíž vyhráli v prodloužení 3:2.

Nejlepším hráčem v kanadském bodování je za Slavii Jan Veselý s 30 (18+12) body, Veselý je také nejlepším střelcem. A nejlepším nahrávačem je Martin Šagát. Do branky nastoupí: David Honzík (17 zápasů, 90,84% úspěšnost, 2,68 průměr) nebo Dominik Šorf (14 zápasů, 90,53% úspěšnost, 3,03 průměr).
Poslední zápas Slavie

HC Slavia Praha 2:3sn HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 968. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, Martin Procházka – Heldák, Kohút, Furch.
Slezané by si také rádi bodově polepšili

Poslední loňský zápas se Frýdku opravdu povedl. Jako první skóroval Michal Kovařčík v šesté minutě. Ani ne do minuty odpověděl Lukáš Klíma. Kdo ale šel do vedení, byli znovu hosté. Druhou branku v tomto utkání zaznamenal Kovařčík. Za tohoto stavu skončila první třetina. Po třech minutách druhé dvacetiminutovky Jihlava opět dorovnala. A před zazněním druhé sirény šla poprvé do vedení.

Ve čtyřicáté osmé minutě Flok vyrovnal a oba týmy chtěly navýšit za každou cenu. Do konce základní hrací doby to ale nestihli. Takže došlo na prodloužení. To trvalo pouze třicet osm vteřin. Michal Kovařčík skvěle překonal Brože, když naznačil objetí branky, ale pak se vrátil a Brož, který se přesouval, se nestihl vrátit a Kovařčík zasunul puk za čáru kolem tyče a blýskl se tak hattrickem.

V kanadském bodování je stále nejlepší hráčem Rostislav Martynek s 30 (13+17) body, nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. Branku bude střežit: Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) nebo Nick Malík (14 zápasů, 88,08% úspěšnost, 3,75 průměr). Do utkání dále nezasáhne Jiří Krisl, který odešel na měsíční hostování s opcí do konce sezony do Přerova.
Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Dukla Jihlava 3:4p HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.

Poslední vzájemné utkání

HC Slavia Praha 6:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 19. L. Krejčík (M. Ondráček, Barák), 20. Kubica (Šmerha, Kverka), 25. Kverka (Kubica, Štibingr), 46. Šmerha (Kubica, Kverka), 57. L. Krejčík (M. Ondráček), 59. J. Drtina (Kverka) – 11. Hladonik (Kofroň, Adámek), 55. Machala (Adámek, Klimša). Rozhodčí: Souček, Šindel – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 471.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Štibingr, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Pochobradský, Furch.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Machala, Klimša, Martynek – Raška, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch.
Předešlé utkání

HC Frýdek-Místek 5:6 HC Slavia Praha


autor: HC Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.