> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

HC Frýdek-Místek vs. HC Slavia

vloženo: 03.01.2019           komentářů: 0

V prvním letošním zápase se na domácím ledě představí Slavia Praha
V rámci čtyřicátého prvního kola Chance Ligy do haly Polárky přijede Slavia Praha. Ta se nachází na devátém místě s padesáti šesti body a Frýdek je o pouhé dvě příčky pod ní s padesáti dvěma body. Zápas odstartuje ve čtvrtek v 18:00.
Slavia má velkou možnost sesadit Litoměřice z osmého místa

Litoměřice, které jsou na posledním místě top osmičky, mají padesát osm bodů. Mezi nimi a Slavií je rozdíl pouhých dvou bodů. Toto kolo ale Litoměřice nehrají, protože ho už odehrály na začátku října proti Přerovu. Proto je to pro Slavii důležitý zápas, pokud vyhraje, půjde na osmou příčku.

Právě proti již zmiňovaným Litoměřicím si v posledním loňském kole Slavia poměřila síly. V sedmé minutě skóroval domácí pražský hráč Heldák. O pár minut později Marcel odpověděl a bylo srovnáno. Do konce úvodní třetiny se ještě hostům povedlo přidat branku, 1:2. Ve druhé dvacetiminutovce nedošlo k žádnému gólu, pouze k pár vyloučením a několika šancím.

Závěrečná třetina toho z gólové podívané také moc nepřinesla. Padla pouze jedna branka z hokejky domácího Vlčka. Stav 2:2 zůstal neměnný a šanci rozhodnout o vítězi dostalo prodloužení. Ačkoli ani tam nebyl vítěz známý, proto jej musely určit samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Litoměřic, tudíž vyhráli v prodloužení 3:2.

Nejlepším hráčem v kanadském bodování je za Slavii Jan Veselý s 30 (18+12) body, Veselý je také nejlepším střelcem. A nejlepším nahrávačem je Martin Šagát. Do branky nastoupí: David Honzík (17 zápasů, 90,84% úspěšnost, 2,68 průměr) nebo Dominik Šorf (14 zápasů, 90,53% úspěšnost, 3,03 průměr).
Poslední zápas Slavie

HC Slavia Praha 2:3sn HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Heldák (Kohút), 49. Vlček (J. Veselý, J. Doležal) – 10. Marcel (Voženílek, Jícha), 19. Voženílek (Korkiakoski, Jícha), rozh. náj. Korkiakoski. Rozhodčí: Šindel, Valenta – Oudes, Polonyi. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 968. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Ryzák, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Brož, Kverka, Martin Procházka – Heldák, Kohút, Furch.
Slezané by si také rádi bodově polepšili

Poslední loňský zápas se Frýdku opravdu povedl. Jako první skóroval Michal Kovařčík v šesté minutě. Ani ne do minuty odpověděl Lukáš Klíma. Kdo ale šel do vedení, byli znovu hosté. Druhou branku v tomto utkání zaznamenal Kovařčík. Za tohoto stavu skončila první třetina. Po třech minutách druhé dvacetiminutovky Jihlava opět dorovnala. A před zazněním druhé sirény šla poprvé do vedení.

Ve čtyřicáté osmé minutě Flok vyrovnal a oba týmy chtěly navýšit za každou cenu. Do konce základní hrací doby to ale nestihli. Takže došlo na prodloužení. To trvalo pouze třicet osm vteřin. Michal Kovařčík skvěle překonal Brože, když naznačil objetí branky, ale pak se vrátil a Brož, který se přesouval, se nestihl vrátit a Kovařčík zasunul puk za čáru kolem tyče a blýskl se tak hattrickem.

V kanadském bodování je stále nejlepší hráčem Rostislav Martynek s 30 (13+17) body, nejlepším střelcem je Štěpán Novotný a nejlepším nahrávačem je David Kofroň. Branku bude střežit: Lukáš Daneček (17 zápasů, 89,47% úspěšnost, 3,05 průměr) nebo Nick Malík (14 zápasů, 88,08% úspěšnost, 3,75 průměr). Do utkání dále nezasáhne Jiří Krisl, který odešel na měsíční hostování s opcí do konce sezony do Přerova.
Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Dukla Jihlava 3:4p HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 7. Klíma (J. Holý), 24. Harkabus (M. Hlinka), 30. Pekr (Skořepa) – 6. M. Kovařčík (Husák), 9. M. Kovařčík (Bartko), 48. Flok (Kaukič), 61. M. Kovařčík. Rozhodčí: Vokřál, Barek – Kreuzer, Pechánek. Vyloučení: 8:8, 10. min. Mareš (JIH), 10. min. Kuťák (JFM). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623.

HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, D. Stránský, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, Hrachovský – Martynek (C), Klimša (A), Kofroň – Kaukič, Przybyla, Rudovský – Motloch, Kuťák, Flok – Kafka, M. Kovařčík.

Poslední vzájemné utkání

HC Slavia Praha 6:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 19. L. Krejčík (M. Ondráček, Barák), 20. Kubica (Šmerha, Kverka), 25. Kverka (Kubica, Štibingr), 46. Šmerha (Kubica, Kverka), 57. L. Krejčík (M. Ondráček), 59. J. Drtina (Kverka) – 11. Hladonik (Kofroň, Adámek), 55. Machala (Adámek, Klimša). Rozhodčí: Souček, Šindel – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 471.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák, Štibingr, J. Drtina, Hejda, Barák, Steinocher – M. Ondráček, Šagát, L. Krejčík – Kubica, Kverka, Šmerha – J. Veselý, Vlček, J. Doležal – Tejral, Pochobradský, Furch.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Haman – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Machala, Klimša, Martynek – Raška, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch.
Předešlé utkání

HC Frýdek-Místek 5:6 HC Slavia Praha


autor: HC Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.