> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes to v Polárce opravdu žilo.

vloženo: 02.02.2019           komentářů: 0


Chance Liga - 53. kolo (so 2.2., 17:00)

HC Frýdek-Místek
4:3
(2:3, 2:0, 0:0)
VHK Vsetín

Arena: Hala Polárka, diváci: 2203
Statistiky utkání

Branky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

VHK Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
Bylo to těsně o gól, ale veškeré body zůstávají doma

Dnes to v Polárce opravdu žilo. Úvodní třetinu sice ovládli Valaši. Druhá třetina už ale patřila Frýdku-Místku, ze které vyšel už konečný výsledek utkání. Ve třetí třetině se ještě hosté pokoušeli zápas vyrovnat, ale při domácích stálo štěstí a společnými silami Vsetín zvládli za stavu 4:3.

Vedení se nejdříve ujali domácí, Davida Gábu překonal Rostislav Martynek a frýdecko-místecký celek se radoval z první branky. O necelé dvě minuty později bylo srovnáno. Osm vteřin chybělo do konce trestu Davida Klimši, aby byli domácí kompletní. Střelu Jiřího Drtiny od modré čáry ještě tečoval Mitchell Theoret a kotouč se tak poprvé ocitl za Hamerlíkem. I když měli Slezané velice dobré a slibné šance, vždycky chyběl malý kousek k tomu, aby se puk dostal tam, kam ho chtěli Frýdečtí poslat. Pak kotouč převzali hosté a byl z toho gól. Ondřej Kopta propasíroval puk mezi Hamerlíkovými betony.

V druhé polovině první periody opět skóroval vsetínský mančaft. Pro domácí to byl velmi smolný gól. Před domácí brankou vznikla velmi nepřehledná situace. Hamerlíkovi nejdříve poskakoval kotouč po rameni a následně na zádech. Domácí gólman se sice puk pokoušel zachytit lapačkou, ale nakonec černý poklad sklouzl po jeho zádech do branky. Gól byl připsán Vojtěchu Šilhavému. Patnáct vteřin před koncem třetiny se k puku dostal k Patriku Husákovi a svou dělovkou propálil chumel hráčů a kotouč kolem Gáby jen prosvištěl.

Třicet dva vteřin po začátku prostředí dvacetiminutovky rysi vyrovnali. Milan Mikulík a Jan Hladonik se vydali do, dá se říct, nevinné akce. Mikulík si pospíšil za kotoučem a našel Jana Hladonika, který se dostal před vsetínského hráče, a zakončil kolem Gábova betonu do branky. Následně byl podražen jeden z domácích hráčů, Frýdek-Místek dostal tak výhodu, ale i při ní byl podražen Lukáš Motloch a tak šel Vsetín do tří. To samozřejmě Slezané potrestali. Husáková rána se zastavila o Gábu a dostala se přímo k Vítu Christovovi, který ji dostal za brankáře hostí.

Závěrečná třetina nepřinesla už žádnou branku, i když se Hamerlík docela zapotil. Hosté ho totiž dost potrápili, dokonce se o rozezvonila jedna ze tří tyčí, každopádně frýdecký gólman všechno pochytal. Do velkých příležitostí se dostal i domácí celek, konkrétně Jan Hladonik, který se hned dvakrát po sobě dostal do parádních úniků, jenže se mu nepovedlo z toho nic vytěžit. I když to hosté zkoušeli v šesti bez brankáře, na vyrovnávací gól nedosáhli.

autor: HC Frýdek-Místek / Markéta Mikescho

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.