> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Farmářské trhy od 2. května

vloženo: 26.04.2019           komentářů: 0

Beskydské farmářské trhy odstartují 2. května již tradičně na náměstí Svobody v Místku. Konat se budou až do poloviny listopadu v pravidelných čtrnáctidenních intervalech, a to vždy od 8 do 14 hodin.

Květnové farmářské trhy budou z důvodu nedostatku výpěstků zeleniny a ovoce zaměřeny především na květiny. Prodejci budou nabízet sazeničky, letničky, skalničky, bylinky, ale taky keře a stromky. Podobné to bude i v červnu, kdy se ale můžeme těšit i na pulty plné jahod a následně až do září na bedýnky plné sezónní zeleniny a ovoce. V říjnu budou trhy zaměřeny na dušičky a v listopadu nebudou chybět zabijačkové speciality.

Na každém z trhů návštěvníci samozřejmě opět najdou uzeniny, kuřecí a králičí maso, výrobky z mléka, pečivo slané i sladké, různé druhy marmelád, med, vejce nebo koření, ale také kvalitní vína. V nabídce budou již tradičně dřevěné, proutěné a keramické výrobky.

Nabízený sortiment

Farmářské trhy město pořádá od 2011 a stále se těší vysokému zájmu a návštěvnosti. „Někteří by měli trhy raději o víkendu, jenže zajistit dostatek prodejců na víkend je téměř nemožné. Většina prodejců zejména v létě a na podzim objíždí různé společenské akce nebo prodává na farmářských trzích v jiných městech, takže přesunout trhy na víkend by bylo na úkor rozmanitosti nabízeného sortimentu, což by mělo negativní vliv na jejich kvalitu,“ připomenul primátor Michal Pobucký s tím, že cílem města bylo a je zajistit na trzích dostatek prodejců s různorodým zbožím, výpěstky a rukodělnými výrobky, aby byl sortiment co nejširší.

Časté dotazy jsou také na prodloužení prodejní doby. To by nejspíš bylo možné, ovšem opět na úkor nabídky zboží. „Na trzích jsou zastoupeni zejména prodejci z řad malovýrobců a malých farem. Někteří z nich vyprodají své zboží už pár hodin po zahájení trhů, takže už po poledni začínají jejich řady řídnout. Většině nevyhovují pozdější odpolední hodiny taky proto, že odpoledne již opět pracují na svých farmách a v malovýrobnách tak, aby připravili výrobky na další naplánovaný trh v jiném městě nebo na jiné akci,“ dodal náměstek primátora Jakub Míček. Bohužel nelze vyhovět všem návštěvníkům nebo prodejcům zároveň.

Více informací ....beskydskefarmarsketrhy.cz/beskydsky-farmarsky-trh/

Termíny konání Beskydských farmářských trhů:

2. 5., 16. 5. a 30. 5. převážně květiny

13. 6. a 27. 6. květiny, jahody, zelenina

11. 7. a 25. 7. sezóna ovoce a zeleniny

8. 8. a 22. 8. sezóna ovoce a zeleniny

5. 9. a 19. 9. sezóna ovoce a zeleniny

3. 10., 17. 10. a 31.10. dušičkový sortiment

14. 11. zabijačka

autor: beskydskefarmarsketrhy.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.