> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Léto ve městě bude opět veselé

vloženo: 10.06.2019           komentářů: 0

Statutární město Frýdek-Místek pořádá prostřednictvím své organizace KulturaFM tradiční Veseléto, které v letních dnech, zejména pak v době prázdnin, nabízí spoustu akcí a zábavy pro děti i dospělé. Program je bohatý a žánrově pestrý. Akce se konají v různých částech města, od náměstí, přes parky až po areály bývalých textilek. Každou středu a pokaždé jinde je připraveno i promítání pod širým nebem a chybět nebudou ani nedělní promenádní koncerty v parku u řeky Ostravice. Na většinu akcí je vstup zdarma.


„Veselé léto můžete prožít na mnoha místech, ale Veseléto jen u nás ve Frýdku-Místku. Soubor našich kulturních akcí pod širým nebem je originál, jednotlivé přísady prověřené časem, s občasným experimentem, který se většinou stane přirozenou, nenásilnou součástí receptury, jako tomu naposledy bylo u FM City Festu. Ve výsledku Veseléto chutná všem, každý si z něj ukrojí zrovna tu porci, která nejvíce vyhoví jeho naturelu. A dostane se skutečně na všechny, od nejmenších dětí, přes rodinné akce a střední generaci, až po seniory. Veseléto, to je menu o mnoha chodech, kde si každý najde to své,“ láká na seriál letních akcí ve Frýdku-Místku primátor Michal Pobucký.

Hned v červnu nás čekají dva tradiční festivaly. Čtvrt století má letos Mezinárodní folklorní festival pořádaný statutárním městem Frýdek-Místek a DFS Ostravička. Město roztančí již ve čtvrtek, kdy je na programu Koncert muzik na nádvoří frýdeckého zámku. Program bude pokračovat i v pátek a soboru na místeckém náměstí Svobody. Druhou červnovou stálicí je festival Sweetsen fest, jehož hlavní program se koná 21. a 22. června v areálu stadionu vedle haly Polárka. Vstup na obě tyto akce je zdarma.

O prázdninách jsou na programu další tradiční akce. V červenci se uskuteční FM City Fest v bývalé textilce na ulici Staroměstská a taky tradiční Jazz ve městě v textilce na ulici Těšínská. V srpnu je v plánu Pivopění i divadelní festival Odpoutaná scéna, chybět nebudou Muzikantské žně v Sokolíku u řeky Ostravice ani akce Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy. Veseléto uzavřou poslední prázdninový víkend Historické slavnosti. Po celé prázdniny se bude každou středu a pokaždé jinde promítat pod širým nebem a každou neděli se bude konat promenádní koncert v altánu u řeky Ostravice.

Veseléto pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Kultura F≈M. Pod hlavičkou Veseléta jsou ale zastřešeny také akce dalších pořadatelů, přičemž vstup na ně je většinou zpoplatněn. Vstupenky lze zakoupit na stránkách ...kulturafm.cz na pobočkách TIC FM, v hale Polárka, u pořadatelů nebo na místě.

Kino na výletě 2019 - středa – pokaždé jinde - vstup zdarma

12. 6. - 21.00 - Altán ve Smetanových sadech - Složka 64

19. 6. - 21.15 - Park pod zámkem - Zrodila se hvězda

26. 6. - 21.15 - Faunapark ul. Na Příkopě - Tohle je náš svět

3. 7. - 21.15 - Autokemp Olešná - Raubíř Ralf a internet

10. 7. - 21.00 - sady Svobody - King skate

17.7. - 20.30 - dopravní hřiště na ul. Pionýrů - Grinch

24. 7. - 21.00 - louka pod Hradem – BlacKkKlansman

31. 7. - 20.45 - náměstí Svobody - Všichni to vědí

7. 8. - 20.30 - Autokemp Olešná - Ženy v běhu

14. 8. - 20.15 - hřiště Hříbek - Čertí brko

21. 8. - 20.00 - altán v Sadech B. Smetany - Bohemian Rhapsody

28. 8. - 20.00 - textilka Slezan - Šťastný LazzaroPromenádní koncerty – neděle – 16:00 - Sady B. Smetany - vstup zdarma

7. 7. Akuma

14. 7. Stanley´s Dixie Street Band

21. 7. Josef Zíma

28. 7. Slavné songy první republiky

4. 8. LAM Trio

11. 8. Lesanten

18. 8. Malá Slovácká dechová hudba Sadovanka

25. 8. Michal Tučný Revival Band

autor: www.kulturafm.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.