> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Valcíři jsou na sezonu připraveni

vloženo: 31.07.2019           komentářů: 0

Valcíři jsou na sezonu připraveni, kádr uzavřen

Sportovní ředitel klubu MFK Frýdek-Místek, a.s., Daniel Černaj, dořešil v tomto týdnu poslední otazníky, které se týkaly doplnění kádru našeho A týmu. Fanouškům můžeme nyní prozradit, že tým pod vedením trenéra Martina Pulpita, je tak na nadcházející třetiligovou sezonu připraven.

Z loňského kádru, který se až do posledního kola statečně rval o šanci rychlého návratu do druhé nejvyšší fotbalové soutěže, už nebude ve Frýdku-Místku působit osmice fotbalistů (přehled přinášíme níže). K již dříve zmiňovaným opouští náš kádr na poslední chvíli útočník Tomasz Gomola a dvě mladé naděje Dominik Bača s Filipem Želazkem jdou sbírat cenné zkušenosti s mužskou kopanou do divizního Frenštátu respektive do Šenova, který hraje krajský přebor.

A jak je to s příchody?

Z hostování se do Stovek vrací trojice fotbalistů. Z druholigové Jihlavy je to středopolař Nicolas Šumský, z Otrokovic záložník Martin Kutáč (ten se ale v generálce s jabloneckou rezervou zranil) a ze Slovácka Vojtěch Hajnoš. Na půlroční hostování jsme znovu získali krajního záložníka Tomáše Hykela a na podzim bude u nás působit rovněž i forvard Mario Telnar, který v loňské sezoně střílel góly za tým Viktorie Otrokovice. Na hostování rovněž přichází mladý gólman Jiří Ciupa z Karviné.

No a pojďme k přestupům. Valcíři vítají ve svém týmu zkušeného gólmana Michala Bártu, který naposledy chytal v druholigovém Třinci. Stejně jako on, tak z Jablonce k nám přichází dále Adam Kebísek s Janem Šohajem. Místo po odchozím útočníkovi Václavu Vašíčkovi se bude snažit zacelit Jakub Teplý. Frýdecko-místecký odchovanec se oklikou přes Jihlavu a naposledy Znojmo tedy vrací zpět do známého prostředí a my nejen jemu budeme v podzimních bojích držet palce. Dalším fotbalistou, který přichází na přestup, je záložník Dan Ožvolda. Ten naposledy kopal v druholigových Vítkovicích. Poslední letní posilou se stal srbský ofenzivní hráč Stefan Visić, který v uplynulé sezoně hrál u našich východních sousedů na Slovensku, přesněji v Lučenci.

KÁDR (MFK FRÝDEK-MÍSTEK)

Brankáři: Michal Bárta, Jiří Ciupa.
Obránci: Petr Literák, Daniel Bialek, Patrik Kaizar, Matěj Hýbl, Adam Kebísek, Vojtěch Hajnoš.
Záložníci: Nicolas Šumský, Jan Šohaj, Jan Hruška, Tomáš Hykel, Martin Kutáč, Václav Mozol, Adam Mrkvička, Michal Skwarczek, Dan Ožvolda, Stefan Visić.
Útočníci: Adam Varadi, Jakub Teplý, Mario Telnar.

ZMĚNY V KÁDRU

Odešli: Pavel Hloch (SK HS Kroměříž), Václav Vašíček (SK Wullersdorf – Rakousko), Zdeněk Kofroň (SK HS Kroměříž), Marek Kalina (SK Uničov), Lukáš Vychodil, Patrik Ságner (FC Hlučín), Lukáš Duda (návrat do MFK Karviná), Tomasz Gomola (Dolní Benešov), Jakub Buchlovský (zraněný, na zkoušce v FK Jablonec B), Dominik Bača (hostování ve Frenštátě p. Radh.), Filip Želazko (hostování v SK Šenov).

Přišli: Nicolas Šumský (návrat z hostování v FC Vysočina Jihlava), Martin Kutáč (návrat z hostování ve Vikt. Otrokovice), Michal Bárta (přestup z FK Jablonec, naposledy FK Fotbal Třinec), Jakub Teplý (přestup z 1. SC Znojmo), Jiří Ciupa (hostování z MFK Karviná), Tomáš Hykel (hostování z FC Baník Ostrava), Dan Ožvolda (přestup z FC Baník Ostrava), Adam Kebísek, Jan Šohaj (oba přestup z FK Jablonec), Vojtěch Hajnoš (zpět z hostování v 1. FC Slovácko), Stefan Visić (přestup z ŠK Novohrad Lučenec – Slovensko), Mario Telnar (hostování z FK Viktoria Žižkov).


autor: MFK Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.