> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Proti Jastrzebie už i s Mikulíkem

vloženo: 31.07.2019           komentářů: 0

Proti Jastrzebie už i s Mikulíkem, ale bez Martynka. Mladíci dál bojují o sestavu
Po jednodenní pauze čeká na hokejisty Frýdku-Místku další přípravné utkání, tentokrát na ledě polského klubu Jastrzebie. S tímto týmem se Slezané utkali i v rámci loňské přípravy a povedlo se jim zvítězit 5:1. Zvládnou to znovu? To se ukáže ve čtvrtek, utkání začíná v 18 hodin.

Zatímco takřka přesně před rokem se hrálo v Polárce, tentokrát se utkání odehraje na ledě Jastrzebie. U loňského vítězství ještě na lavičce rysů nestál současný trenér Vlastimil Wojnar, nějaké informace o soupeři však má: „Vím, že vypadli ve čtvrtfinále play-off a hodně obměnili kádr, neměli by už hrát s tolika cizinci. Jiné informace nemáme a ani je shánět nebudeme, budeme si hrát svoje a soustředit se, abychom v zápase předvedli to, co chceme,“ prohlásil Wojnar.

Zatímco v úterý proti kazašskému Arlanu na soupisce chyběl Milan Mikulík, tentokrát už by měl nastoupit a volno naopak dostane jiný zkušený útočník Rostislav Martynek. „Milan odpočíval, protože v pondělí absolvoval na kole testy VO2max a domluvili jsme se, že starší hráči nebudou hrát v přípravě všechno. Zítra by Milan měl hrát a naopak nebude hrát Rosťa Martynek,“ vysvětlil kouč.

Stejně jako proti Arlanu i na Jastrzebie Frýdek-Místek znovu vyrukuje s množstvím mladých hráčů na soupisce. „Proti Arlanu ani jeden z juniorů nepropadl, což je pozitivní. Uvidíme, jak budou vypadat v zápasech proti těžším soupeřům, ale včera do toho zapadli dobře a nebyli určitě podprůměrní nebo slabí, takže určitě spokojenost,“ pochválil talentované hráče trenér.

Výrazně na sebe v utkání proti kazašskému soupeři upozornil pro mnohé fanoušky neznámý hráč Kryštof Stuchlík, střelec druhé branky Frýdku-Místku. Jednadvacetiletý rodák z Krnova strávil několik let v mládežnické struktuře třineckých ocelářů a má na kontě i pár reprezentačních startů. Před dvěma lety vyrazil sbírat zkušenosti do zámořských juniorských soutěží, letos je zpátky v Česku a snaží se prosadit do sestavy Slezanů.

„Krištofa znám ještě z dorostu z Opavy, více méně jsem ho do Třince přitáhl já,“ zmínil se Wojnar. „Znám ho velmi dobře, před dvěma lety se rozhodl odejít do Ameriky, teď se zase vrátil. Bojuje teprve o místo, není řečeno, že tady zůstane, je tady na takové dlouhodobější zkoušce. Uvidíme, jak se s tím popasuje. Dneska dal gól, ale samozřejmě od něj čekáme ještě daleko víc,“ podotkl trenér.

Utkání na ledě Jastrzebie začne ve čtvrtek od 18 hodin.


autor: HC Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.