> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Lipina načala zápas solidně

vloženo: 03.08.2019           komentářů: 0

MFK Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc B 3:1
F r ý d e k-M í s t e k - Úspěšný vstup do nové sezóny MSFL si připsali Valcíři v domácím utkání proti Sigmě Olomouc B. Po dvou trefách Teplého, přidal ještě v závěru utkání konečnou pojistku na vítězství 3:1 Telnar.

MFK Frýdek-Místek - SK Sigma Olomouc B
3:1


Komentář

Lipina načala zápas solidně, už v páté minutě se totiž mohla dostat do vedení. Šumskému ale zakončení nevyšlo úplně podle představ. Smutnit však Valcíři příliš nemuseli. Ve 21. minutě oslavil svůj návrat do Stovek Jakub Teplý, když využil gólovou nabídku Hykela. Právě rychlonohý záložník mohl ještě do přestávky skóre zvýšit. Z pravého křídla se propracoval až do zakončení, brankář Trefil ale jeho pokus dokázal vytěsnit nad břevno.

Cíl hostů byl do druhé půle jasný, pokusit se minimálně vyrovnat. Mladý, snaživý, běhavý tým se v 53. minutě mohl tomuto úkolu přiblížit. Spáčilovu jedovku zpoza vápna však Bárta dobře zneškodnil. V 55. minutě navíc uklidnil Valcíře svou druhou brankou Jakub Teplý, když se pověsil po centru z pravlé strany do vzduchu a gólmanovi nedal šanci. O chvíli později mohl zkompletovat hattrick. Po tyčce Hykela, však jeho dorážka nebyla úspěšná.

Olomoucké rezervě se ale přece jen povedlo utkání zdramatizovat. Ideální přihrávku za obranu dostal Tomáš Zlatohlávek, úspěšně udělal kličku brankáři a v 66. minutě bylo sníženo. Svěřenci trenéra Pulpita však zachovali klid, nepřálo jim ovšem štěstí. Po Hykelově akci zvonila potřetí v utkání brankové konstrukce, po Varadiho střele vzápětí počtvrté. Nicméně i na druhé straně málem zahřmělo, hostům chyběly po nebezpečném centru do malého vápna centimetry.

Závěr zápasu si ale Lipina zkušeně pohlídala a Sigmu do ničeho nebezpečného nepouštěla, sama se naopak držela na polovině soupeře a hrozila, aby v 90. minutě uzavřel skóre na konečných 3:1 střídající Mario Telnar. Frýdek-Místek si tak připsal úspěšný vstup do nového ročníku MSFL.

autor: MFK Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.