> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Měl bych hlavně střílet branky

vloženo: 14.08.2019           komentářů: 0

Měl bych hlavně střílet branky, případně rozhodovat zápasy, říká David Lefan

Odchovanec Zubří David Lefan si už jako dorostenec zahrál v Německu, kde hájil barvy Eintrachtu Hildesheim. V létě se však vrátil do Česka, aby si dodělal maturitu. V dresu Pepina SKP Frýdek-Místek by měl především střílet branky.

David Lefan je navzdory nízkému věku největší letní posilou extraligového celku Pepino SKP Frýdek-Místek. Může se už pochlubit zkušenostmi ze zahraničí. V německém Eintrachtu Hildesheim hrál nejvyšší dorosteneckou ligu a byl součástí také hlavního týmu hrajícího třetí ligu. Nyní se ale vrátil a chce o sobě dát vědět v české extralize. V rozhovoru mluví o německém angažmá, jak jej ve Frýdku-Místku přijali či s jakými vyhlídkami přišel do nového prostředí.

Mnoho hráčů sní o tom zahrát si někdy v Německu, vám se to podařilo ještě v dorosteneckém věku. Co vám dalo takové zahraniční angažmá?
Byla to pro mě obrovská zkušenost do života. Musel jsem si zvyknout na jiné lidi, jinou mentalitu, jiný stát. Jiné prakticky bylo úplně všechno. Házená tam je na nejvyšší úrovni. Řekl bych, že tamní třetí liga je na úrovni naší extraligy. České kluby by se v této soutěži neztratily. Jsem moc rád za to, že už jsem si v Německu zahrál. Pokud by se mi v budoucnu podařilo dostat se do bundesligy nebo druhé nejvyšší soutěže v Německu, pak bych mohl mluvit o splněném snu.

Stíhal jste v Německu sledovat i českou extraligu?
Určitě. Vždycky jsem sledoval alespoň nějaké zápasy. Nejvíce jsem fandil klukům ze Zubří, s nimiž jsem byl od dorosteneckých kategorií. Na dálku jsem jim tak fandil a pokud mi to časově vycházelo, sledoval jsem i další utkání v extralize.

Proč jste si vybral právě Frýdek-Místek po návratu z Německa?
Nejprve jsem se domlouval se Zubřím, kde jsem vyrůstal, ale nakonec jsme se bohužel nedomluvili. Následovala jednání s dalšími celky. Ve hře byla ještě Kopřivnice, ale nakonec jsem se rozhodl pro Frýdek-Místek, protože mi to přišlo jako nejlepší varianta pro mě. Navíc se mnou vedení klubu jednalo velice seriózně.

Jak vás hráči mezi sebe přijali?
Perfektně. Máme skvělý kolektiv. V šatně je ohromná sranda. Zatím si nemůžu na nic stěžovat po této stránce. A i když jsem z Rožnova, na tréninky jezdím s trenérem Andrejem Titkovem, takže nemusím komplikovaně dojíždět. Vždycky mě bere s sebou jak na trénink, tak potom domů.

S jakými ambicemi a vyhlídkami jste přišel do Frýdku-Místku? Co od vás ostatní očekávají?
Rozhodně chci ukázat, že jsem v Německu nebyl náhodou a že ve mně něco je. To teď budu chtít prodat v barvách Frýdku-Místku. Doufám, že se to podaří. Měl bych hlavně střílet branky a případně i rozhodovat zápasy. Na tuto roli jsem zvyklý, tak doufám, že v ní budu ve Frýdku pokračovat.

Letní příprava je vždycky o tom, aby se družstvo sehrálo. Zvykl jste si už na všechny spoluhráče nebo se ještě do kádru zapracováváte?
Zatím si na sebe stále všichni zvykáme, protože přišel nový trenér, s ním nový systém. Nějakou dobu to tak ještě potrvá, ale věřím tomu, že do začátku extraligy všechno dopilujeme a bude to sedět tak, jak má.

Co vám dosavadní příprava prozatím ukázala?
Jednoznačně to, že se musíme ještě sehrát. Na tom je třeba stále ještě hodně pracovat. Stejně tak na obraně a na celém herním systému, který od nás trenér vyžaduje. Potom by mělo všechno fungovat tak, jak si představujeme.

Frýdek-Místek má letos hodně mladý tým. V létě odešlo několik hráčů. Co očekáváte od následujícího soutěžního ročníku?
Věřím tomu, že se porveme o play off, byť bude nesmírně těžké se do něj dostat. Pokud ale budeme k tréninkům přistupovat tak, jak máme a poslouchat pokyny trenéra, tak jsem přesvědčený o tom, že to zvládneme.

Dokážete říct, v čem by mohla být největší síla vašeho družstva?
Vzhledem k tomu, jak jsme mladí, tak bychom měli praktikovat rychlou a agresivní házenou založenou na pevné obraně.

Už jste nakousl, že byste se chtěli prát o play off. S jakým výsledkem byste byl spokojený na konci sezony?
Medaile by byla určitě velikým překvapením, ale když budeme všichni zdraví, můžeme hrát o jakékoli příčky.

V Zubří, kde jste házenkářsky vyrůstal, panuje na domácích zápasech vždycky bouřlivá atmosféra. Frýdku-Místku fandí především věrné bubnice, ale ostatní diváci v hale už tak hlasití nebývají. Nebude vám to při zápasech v domácím prostředí chybět?
V Zubří jsem hrával jen za dorost, za hlavní tým jsem si tam ještě nezahrál. Každopádně i na dorostence tam chodilo poměrně dost lidí. Pokud jde o Frýdek-Místek, viděl jsem nějaké fotky ze zápasů a z nich je patrné, že i tady je slušná divácká kulisa. Atmosféra tak tady určitě nebude špatná. Už se na ni těším.

autor: Jan Smekal

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.